A Samsung Z semmi különöset nem tud felmutatni azon kívül, hogy nem Android fut rajta.

A Tizen mobilos operációs rendszer sztorija egy olyan történet, ami a nagy fogadkozásokon és bizonygatásokon kívül nem sok egyéb fejezetet tudott eddig felmutatni. Úgy tűnik azonban, hogy most a Samsung erőt vett magán, megalkotta, és a harmadik negyedévben piacra is dobja az első, hivatalos kereskedelmi forgalomban kapható, Tizen alapú okostelefont.

Hátulról kezdik az ABC-t

A Samsung Z névre keresztelt készülék a gyártó sajtóközleményében foglaltak szerint a legújabb technológiákat vonultatja fel, és egyértelműen a prémium kategóriába sorolható. Ez a Galaxy S5, a Note 3, és egyéb, valóban felső kategóriás mobilokat készítő vállalattól enyhe túlzás, mivel a Z egy tejesen hétköznapi készülék, egyedül az S5-től kölcsönzött, a home gombba épített ujjlenyomat olvasó és a hátlapi pulzusmérő az, ami kiugró képességet jelent a mezőnyben.

Ezeket leszámítva egy átlagos, középkategóriás mobilról van szó: a kijelző a Samsungnál előszeretettel alkalmazott, 4,8 colos, 1280 × 720 képpont felbontású, Super AMOLED panel, a számításokat egy 2,3 GHz-es, négymagos processzor végzi, ami mellé 2 GB RAM, valamint microSD-vel bővíthető, 16 gigabájtos háttértár társul. Az előlapi kamera 2,1, a hátlapi 8 megapixeles, ezen kívül az LTE, az NFC, az infravörös érzékelő, valamint a 2600 mAh-s akku említhető meg a jellemzők között.

A Samsung Z a Tizen 2.2.1-es verziójával érkezik a piacra a harmadik negyedévben, és amennyire az új platform a legkülönlegesebb vonása a mobilnak, ez is jelentheti a legnagyobb gátat az értékesítés során. A koreaiak akadásmentes működést, gyors alkalmazás váltást, problémamentes böngészést ígérnek a Z jövőbeli tulajdonosainak, és míg ez valószínűleg meg is valósul, a Tizen legnagyobb hátránya az lesz, hogy az app ellátottság meg sem közelíti az Androidét.

Galaxis nélkül nehéz lesz

Ezen a gyártó azzal szeretne segíteni, hogy aktivizálja a már sokszor aktivizált fejlesztői közösséget, ennek érdekében a mobil hivatalosan a Tizen Developer Conference (Tizen Fejlesztői Konferencia) rendezvényen mutatkozik be június 3-án, San Franciscoban. A készülék értékesítése Oroszországban indul, majd azt követően jön a többi piac egy egyelőre meg nem nevezett sorrendben és ütemezésben.

A nyílt forráskódú, Linux alapokra épülő Tizen széles iparági összefogásként indult annak idején, mostanra azonban egyedül a Samsung tartott ki mellette és próbál belőle egy Androidot kiváltó, helyettesítő rendszert faragni. Volt már erre korábban is példa a bada személyében, de az a projekt nem sok sikerre zárult, és be is olvadt a Tizen keretrendszerébe. Az OS alapozása, fejlesztése 2012 óta zajlik, első lépésként okosórákban, illetve fényképezőgépekben tesztelte a gyártó a képességeit. A Tizen vállaltan egy multiplatformos (televíziókban, autókban használható) oprendszer szeretne lenni, erre utal a „The OS for everything” szlogen is.

Konzumer tech

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.