A lényeg azonban nem is ez, hanem a mögé megálmodott internet of things platform.

Aki 2014 közepén jön rá arra, hogy a Google nyomdokaiba lép és okosszemüveget mutat be a nagyközönségnek, az valószínűleg jócskán elkésett. Első olvasatra ez történt a Lenovo esetében is, hiszen a gyártó által leleplezett szemüveg egyértelműen a Google Glass nyomdokaiban jár – a mögötte lévő szándék azonban sokkal nagyobb volumenű, mint azt első olvasatra gondolhatnánk.

Belépő az internet of things területére

A Lenovo C1 technikai részleteit nem árulták el a kínaiak, annyi látszik mindössze elsőre, hogy az akkumulátor nem magában az eszközben kapott helyett, hanem egy vékony, a nyak köré tekerhető különös pánt formájában szolgáltatja az energiát a C1-nek. A prototípus állítólag 5 megapixeles kamerával, hangfelismerő rendszerrel, gesztusvezérléssel, WiFi és Bluetooth modulokkal, valamint egy 12 gigabájtos tárhellyel rendelkezik.

Lenovo C1: októberben jönnek a részletek

A vállalat októberben ígért további részleteket a szemüveggel kapcsolatban, ami nem is meglepő, mivel a C1 egy sokkal nagyra törőbb tervnek készíti elő a terepet. A Lenovo egyértelművé tette, hogy már nem a mobilokat és a PC világát, hanem a dolgok internete (internet of things) területét tartja elsődleges célpontjának, és ehhez keres együttműködő partnereket.

Mindezen törekvéseknek alapot adva a gyártó bejelentette az NBD platformot, amely lehetővé tenné a jövőben a programhoz csatlakozó cégek internet of things fejlesztéseit. A Lenovo egyértelművé tette, hogy nincs jelenleg egy olyan cég a piacon (magukat is beleértve), amely képes lenne függetlenül eszközökkel ellátni a dolgok internete piacát, ezért szükség van egy olyan összefogásra, ami mindezt elősegíti.

Máris vannak partnerek

Az NBD platform a Lenovo elképzelése szerint elsősorban Kínában (siker esetén Európa következne) keres partnereket, beszállítókat a gyártás, kutatás, fejlesztés, logisztikai támogatás területén, de a cég arra is utalt, hogy az esetleges (ígéretes) beruházások irányába is nyitottak. Az NBD segítségével az ahhoz csatlakozó cégek sokkal gyorsabban, hatékonyabban készíthetik el termékeiket, és vihetik piacra azokat a megszokott idő töredéke alatt.

A közös projekt elképzelés annyira élő, hogy már több termék esetében el is indultak az együttműködések. Ott van például a Lenovo partnerségében Kínába hozott amerikai Vuzix szemüvege: az M100 egy androidos, duál processzoros készülék, ami elsőként a kínai fejlesztők számára lesz elérhető 1300 dollárért augusztusban, később pedig jöhetnek az üzleti felhasználók.

De a német Luftmed is csatlakozott már az NBD-hez egy mobilról vezérelhető levegő tisztító berendezéssel, ami nem csak e képessége miatt különleges, hanem azért is, mert a rivális termékekhez képest sokkal több információt, statisztikát képes szolgáltatni az otthoni levegő minőségéről, annak szennyezettségéről. A Lenovo külön weboldalt is szentelt az ötletnek, ahol további termékekről, illetve a csatlakozási lehetőségekről is olvashatnak információt az érdeklődők.

Konzumer tech

Kódolni a börtönben is érdemes

Egy több éve futó amerikai kezdeményezés megmutatta, hogy az elítéltekre nagyon jó hatással van az informatikai képzés. A programozói alaptudás önbecsülést ad, ami csökkenti a visszaesés esélyét.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.