Nézzük, mit lehet tudni a Sony, a HTC, illetve az LG bemutatkozás előtt álló csúcskészülékeiről.

Egyre közeledik (február 24-27.) az év legnagyobb jelentőséggel bíró mobilos kiállítás, a Mobile World Congress, ahol a gyártók bemutatják azokat a termékeket, amelyek a 2014-es évet meghatározhatják. A Samsung Galaxy S5-re most külön nem térünk ki, mivel korábban a lehetséges hardveres újdonságokról, illetve a teljesen megújult kezelőfelületről már beszámoltunk. Így maradnak a Sony, az LG, illetve a HTC csúcsmodelljei, amelyek jellemzően egy korábbi szériát visznek tovább.

Zé, a mobil

A hollywoodi filmgyártás és a mobilpiac nem sokban hasonlít, de a folytatások feltétlenül azt a területet jelentik, ahol remek párhuzamok fedezhetők fel a két iparág között. Kezdjük a sort Sony-val, amely Las Vegasban az Xperia Z1 Compact képében megmutatta, hogy a csúcstechnológia szinte maradék nélkül bepréselhető egy jóval kisebb készülékházba is. Az igazi újdonságot azonban ők is Barcelonára hagyták, ami eddig ugyan Sirius kódnéven futott, viszont nagy tétekben lehet fogadni, hogy a végleges terméket Xperia Z2-nek fogják nevezni.

Az egyik kiszivárgott, Xperia Siriust ábrázoló fotó

A Z2-ről eddig azt lehet tudni, hogy bár nagy az érdeklődés a 2k felbontású kijelzők iránt, a készülék mégis marad a full HD-nál, illetve az 5,2 colos méretnél. A hardveres alapokat egy 2,3 GHz-es, négymagos Snapdragon processzor, 3 GB RAM, egy Adreno 330-as grafikus gyorsító képezi, a fotózáshoz pedig a 20,7 megapixeles hátlapi, illetve 2,1 megapixeles előlapi kamerákat lehet használni. A várakozások és tippek szerint a Z2 már Android 4.4-gyel, vagyis a KitKat verzióval jelenik meg, és az akkumulátor is izmosodik 3000-ről 3700 mAh-ra.

A harmadik nekifutás

Az LG a tavalyi évben folytatta jó szereplését az okostelefonos mezőnyben, aminek az egyik „felelőse” az általunk is tesztelt G2 volt. A csúcskészülék annyira jól sikerült (a Nexus 5-ről nem is beszélve), hogy a koreai cég nem hagyhatja ki a harmadik kiadást. Ennek piacra dobása május közepén esedékes, vagyis jóval rövidebb ciklust hagynak a G2 (ez tavaly szeptemberben jött ki) és a G3 között. Az LG valószínűleg nem akar maradni a full HD felbontásnál, így az új modell feltehetően egy 5,2 colos, 2560 × 1440 képpont felbontású, QHD (IPS) panellel érkezik.

A G2 sok szoftveres újdonságot és hátlapra helyezett gombokat hozott

A G3 hardverével kapcsolatban az a pletyka tartja magát a legerősebben, mely szerint egy saját fejlesztésű, nyolcmagos Odin processzort kap a mobil, ami mellé a már szabványnak mondható 3 GB RAM társul. Szinte biztos, hogy a 16 megapixeles kamera megkapja az optikai képstabilizátort, és valószínűleg azzal sem lövünk mellé, ha azt mondjuk, hogy az Android legfrissebb, 4.4-es verziójával kerül piacra. Ide tartozik még az a híresztelés is, hogy jön az Optimus G Pro 2, ami a phablet kategóriát erősíti a maga 5,9 colos QHD kijelzőjével.

Egyről a kettőre

A HTC sem maradhat ki a termékfrissítési körből, főleg úgy, hogy a One is egy évvel ezelőtt, a barcelonai kiállítást megelőzően mutatkozott be. A hírekben M8 néven futó, de valószínűleg One 2-re, vagy „Two”-ra keresztelt mobil első ránézésre nem sok igazi újdonsággal bír, inkább a korábbi képességek finom csiszolását fogja elhozni. Ez igaz a hardveres képességekre is, hiszen az 5 colos full HD kijelző, a Snapdragon 800-as chipset, illetve a 2 GB RAM egyikre sem fogja a szükségesnél jobban felborzolni a kedélyeket.

Egy elképzelés arról, hogy milyen lehet(ne) a HTC M8

Az már talán egy kicsit izgalmasabb, hogy a Sense kezelőfelület megújulás előtt áll, illetve az @evleaks azt is megszellőztette már, hogy rögtön a piacra dobás után négy színben lesz elérhető az M8. Sokan beszélnek a kamera feljavításáról, ami állítólag egy speciális, dupla UltraPixel kamerát, illetve érzékelőt, ergo jobb minőségű képeket jelent. Végül jó hírrel szolgálhatunk azoknak, akik nem voltak kibékülve azzal, ahogy a HTC a kezelőgombokat variálta. Az új modell lesz ez első olyan HTC készülék, ami kijelzőn elhelyezett gombokat fog használni, bár emiatt legalább annyian fognak bánkódni, mint lelkesedni. 

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.