A Samsung nyugdíjba küldi az elfáradt TouchWiz kezelőfelületet, helyette jöhetnek a kártyák.

Ha van szeretett-gyűlölt androidos kezelőfelület a piacon, akkor az egyértelműen a Samsung TouchWiz. A koreaiak harsány szín- és formavilágú, nem tökéletesen optimalizált felülete már bőven megérett a cserére, az idei CES-en pedig már a gyártó is mutatta jeleit, hogy dolgozik a teljes megújuláson.

Színes, magazinos, fiatalos

Las Vegasban elsősorban a táblagépekre kitalált Magazine UX mutatkozott be, amiről még nehéz eldönteni, hogy jobb, vagy éppen rosszabb lesz-e tőle a felhasználói élmény, de az biztos, hogy optikailag egy teljesen új világot igyekeznek bevezetni a dizájnerek. Az elmúlt napokban az @evleaks kiszivárogtatásai pedig már arra is utalnak, hogy a vérfrissítés a mobilok kijelzőjét is elérte, így nem hibázunk nagyot, ha arra tippelünk, hogy az esedékes Galaxy S5 már ezt a felületet fogja kapni.

Az első körben napvilágot látott fotók szerint az összes ikont átdolgozza a Samsung, megújul a zárképernyő, illetve feltűnik egy Magazine parancsikon, ami a HTC Blink Feedhez hasonló információs felületet indít el. A megjelenés igazodik az iOS 7 által is felvállalt, úgynevezett flat (lapos) dizájnhoz, vagyis eltűnnek az árnyékok, a plasztikus formák, és minden egyszerűbbé, áttekinthetőbbé válik.

A most közölt új kijelzőképek arról tanúskodnak, hogy a csempésedés, magazinosodás nemcsak a Samsung tabletekre, hanem a mobilokra is jellemző lesz majd. A kijelző teljes szélességben megjelenő értesítések látványosan emlékeztetnek egy esedékes találkozóra, mutatja meg a számunkra fontos sporteseményeket, vagy közli, hogy a legutóbbi alkalommal mennyi kalóriát égettünk el kerékpározás közben. A hely alapú és a felhasználó egyéb tevékenységéhez kapcsolódó értesítési rendszer hasonlít a Google Now kevésbé látványos megoldásához, de azt egyelőre nem lehet tudni, hogy a Samsung erre, vagy egy teljesen saját gyártású technológiára építi a hírfolyamot.

Áprilisban jöhet a Galaxy S5

Az viszont szinte biztos, hogy ez a magazinos, megújult felület az új csúcsmodell, a Galaxy S5 áprilisra tippelt megjelenésével együtt fog debütálni és az is valószínű, hogy eleinte csak erre, vagy egyéb, felsőkategóriás készülékekre lesz elérhető. A lehetséges funkciókról tavaly év végén már beszámoltunk, a CES-en azonban a gyártó egyik vezetője utalt is arra, hogy az S széria új kiadása sokkal jobban megkülönböztethető lesz az elődmodellhez képest.

Azt még nem tudni, hogy ez mit takar pontosan, mivel Lee Young-hee, a Samsung mobilrészlegének elnöke a Bloombergnek adott interjújában korábban csak annyit árult el, hogy a Galaxy S5 visszatér az alapokhoz, amit elsősorban a kijelzőben és a hátlapon érhetünk majd tetten. Ez megerősíti a fém használatának pletykáit , ahogy azt is meglebegtette a koreai vezető, hogy erősen gondolkodnak az írisz szkenner beépítésén, de a pontos tervekről még nem beszélhet. Ezeken kívül a PhoneArena úgy tudja, hogy a Galaxy S5 egy 1440 × 2560 képpont felbontású kijelzővel, 2900 mAh-s akkuval, és egy 20 megapixeles, ISOCELL technológiával felvértezett kamerával kerülhet a piacra a tavasz folyamán.
 

Mobilitás

Perre megy a TikTok az amerikai kormánnyal

A kínai hátterű közösségi platform a kiszorítására hozott törvényt alkotmányellenesnek ítéli, véleményét pedig egy bírósági beadvánnyal igyekszik nyomatékosítani.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.