Különleges kamerával, fémházzal, és egy új azonosítási módszerrel készül a Samsung 2014-re.

Ez az év sem volt eseménytelennek mondható a koreai gyártó számára: a Note és a Galaxy S széria is megkapta az új kiadásokat, kijöttek az első hajlított kijelzős mobillal, kapott a piac fényképezőgéppel kombinált okostelefont, és még az okosóra üzletbe is belekóstolt a vállalat. Az értékesítési eredmények ebben az évben is nőttek, épen ezért jövőre sem lehet más a terv, amit többek között a Galaxy S 5-tel szeretne megoldani a Samsung.

Fémes lesz az ötös

Bármennyire is kritizálta a piac a Galaxy modellekben használt gyenge minőségű anyagokat, a látványos, de nem sok valós haszonnal rendelkező szoftveres újításokat, a gyártó mégis látványos eredményeket produkált, ami a jól felépített márka stratégiának és nem utolsó sorban a bődületes méretű marketing büdzsének köszönhető. A ZDNet Korea összeszedte, hogy milyen újdonságokra számíthatunk jövőre, aminek egyik markáns eleme lesz a februári Mobile World Congress keretein belül bemutatkozó Galaxy S5.

Az egyik éppen az a terület, amiért a legtöbbet szapulták a Samsungot: ha bejönnek a jóslatot, akkor az S5 már fémházzal érkezik, azt azonban még nem tudjuk, hogy ez a hátlapot, a teljes házat, vagy csak a mobil keretét jelenti. Ezen kívül a jelen állás szerint 5,25 colos kijelzőt, egy 16 megapixeles, úgynevezett Isocell kamerát és 64 bites processzort kap a készülék Apple-módra. Ez a kameratechnológia a most használatos BSI szenzorokhoz képest sokkal jobb színhűséggel, élességgel és részletgazdagsággal rendelkező fotókat ígér, így a pletykák szerint jövőre az összes piacra kerülő csúcsmobil ezt a kamerát kapja meg.

Íriszdiagnosztika

Az újabb értesülések a kijelzőről, illetve annak felbontásáról beszélnek még, mint lényeges előrelépés. A Galaxy S5 nagy valószínűséggel QHD felbontású, azaz 2560×1440 képponttal rendelkező kijelzőt kap, ami a 720p-s HD-hoz képest négyszer annyi pixelt jelent. Amennyiben az igaznak bizonyul, az elsőségről biztosan lecsúszott a Samsung, mivel a kínai Vivo még idén bemutat egy ilyen panellel szerelt készüléket, sőt, az LG is demózta a technológiát, bár még nem piacképes termékben.

Az igaz nagy dobást mégsem ezek, hanem az írisz alapú azonosítási rendszer jelenti majd, mivel a madarak ennek bevezetéséről is csiripelnek. Az eddig napvilágot látott információk meg is állnak itt, vagyis annyit tudunk, hogy valószínűleg egy előlapi szenzor végzi el a tulajdonos íriszének vizsgálatát és így oldhatjuk fel a mobilt, vagy juthatunk hozzá a privát információkhoz. Ezzel a Samsung valószínűleg átlépi az ujjlenyomat alapú azonosítást, amivel az Apple (iPhone 5s), illetve a HTC (HTC One Max) próbálkozott több, kevesebb sikerrel.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.