Az LG kerek, a Samsung hajlított kijelzőjű órával kezdi meg az IFA-ra való felkészülést.

Rebesgetik az elemző cégek egy ideje, hogy a hordható kütyük piaca most indul be csak igazán, az LG és a Samsung frissen leleplezett fejlesztései pedig igazolják is a várakozásokat. A 2014-es IFA még el sem kezdődött, mégis egy sor, oda szánt terméket megismerhettünk a napokban, kérdés, hogy mennyi ellőhető puskapor maradt Berlinre.

Az okosóra körösítése

A két nagy rivális koreai cég mindenesetre nem várt a jövő hétig és bemutatta vadonatúj okosóráit, a G Watch R-t, illetve a Gear S-t. Sőt, a Samsung bónuszként elővezetett egy nyakban (is) hordható, vezeték nélküli headsetet, a Gear Circle-t. Mindkét gyártónak van már előélete ezen a területen, így abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy az új modellek már reagálnak az első próbálozások kapcsán felmerült igényekre.

Az egyik legáltalánosabb vélemény szerint az okosóra akkor jó, ha nem vehető észre az okossága. A Motorola jól ráérzett erre a kerek kijelzős Moto 360-nal, így nem csoda, hogy a koreai mérnökök ezen vonalon haladtak tovább a fejlesztések során. A törekvések eredményeként megszületett a sarkos G Watch utódja, ami a képeket elnézve valóban nem árulkodik arról, hogy digitális lenne, sőt, Android fut rajta.

LG G Watch R

Pedig a G Watch R esetében pontosan ez a helyzet: az óra különlegessége az 1,3 colos, kerek Plastic OLED kijelző, amelynek (a Moto 360-nal ellentétben) teljes felületén megjelenik az Android Wear operációs rendszer kezelőfelülete. Az LG azt ígéri, hogy a kijelző tökéletesen leolvasható képet ad erős napsütésben, és a panel betekintési szöge is rendkívül széles. Az órában egy 1,2 GHz-es Snapdragon 400-as processzor dolgozik 512 MB RAM, illetve 4 gigabájt belső tároló társaságában.

A G Watch R tehát kinézete ellenére az Android okosóra platformra szabott appjainak futtatására minden további nélkül alkalmas, sőt, ezen kívül az IP67-es szabvány megfelelőségnek köszönhetően víz- és porálló is, így ha össze tudjuk hozni, hogy 1 méteres vízben tervezünk vele tartózkodni 30 percen át, akkor ezt probléma nélkül megtehetjük.

A Tizenben bízva

A Samsung új modelljével nem szakadt el annyira az előzményektől, mint az LG, de láthatóan alaposan hozzányúltak és a Gear Fit formavilágához közelítették a Gear sorozat legfrissebb tagját. A Gear S egy 2 colos, 480 × 360 képpont felbontású, hajlított Super AMOLED kijelzőn keresztül kommunikál felhasználójával, aki szintén bátran bemehet a vízbe csuklóján az órával, mivel az vízálló. A kellő sebességet itt egy kétmagos, 1 GHz-es CPU biztosítja, a RAM és a tárhely ugyanaz, mint az LG-nél (512 MB, 4 GB), viszont ezzel véget is érnek a hasonlóságok.

Samsung Gear S

A Gear S ugyanis a saját fejlesztésű Tizen oprendszerre bízza magát, azaz a Samsung továbbra sem köteleződik el teljesen az Android Wear iránt. A másik fontos különbség, hogy a Gear S SIM kártya kezelésére képes, így magával az órával (és mobillal Bluetooth-on keresztül) is bonyolíthatók hanghívások, illetve elérhetők a 3G-s hálózatok. A készüléken az S Health és Nike+ Running fitness appok előre telepítve megtalálhatók, de ezen kívül az összes Samsunghoz kapcsolható, és órára optimalizált szoftvert támogatja az eszköz.

Samsung Gear Circle

Slusszpoénként a Samsung bemutatott egy formabontó, nyakláncként viselhető Bluetooth headsetet is. A Gear Circle több színben lesz elérhető, egyszerre két eszközt is képes kiszolgálni és ha épen nem használjuk, akkor a mágneses betétek segítségével össze lehet illeszteni a pántot, ami így továbbra is maradhat a nyakban. 

Konzumer tech

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.