A gyártók közül (az Apple-ön kívül) talán a Samsung van a legnehezebb helyzetben, amikor az aktuális csúcsmodell frissítésére kerül sor. A vásárlók óriási, gyakran irreális elvárásokkal néznek az új termék elé, a gyártónak pedig egyensúlyoznia kell az újítások és a létrejövő termék eladhatósága között. A Galaxy sorozatnak kiemelten nehéz feladat jutott ebből a szempontból is, hiszen a széria most már évek óta ráncfelvarrásból, a kijelző apró lépésekben való növeléséről szól, míg a dizájn és forma tekintetében a koreai tervezők nem engednek a bejáratott megoldásokból.
Állandósult déjavu
Ezek ellenére mégis kifejezetten bizakodó hangulatban telt a várakozás: volt, aki fémházról beszélt, sokan tényként kezelték a retina leolvasó alkalmazását, és az a vélemény sem volt ritka, hogy 2K felbontású kijelzőt kap az aktuális csúcskészülék. Most már tudjuk, hogy ezekből semmi sem valósult meg, amitől a Galaxy S5 nem lett rossz készülék, hanem az derült ki, hogy a vásárlók sokkal többet várnak el, a Samsung azonban ezt nem veszi, vagy máshogy veszi figyelembe, mégis borítékolható az előző évek adataira alapozva, hogy ez a modell is sikeres lesz.
Galaxy S5:lesz arany verzió is
Az S5 nem szakadt el továbbra sem a tipikus galaxy-s formavilágtól, alig érhető tetten, hogy itt egy új készülékről van szó. Ugyanazok a lekerekített sarkok köszönnek vissza, mint korábban, nincs fém sehol, és csak a hátlap az, ahol a textúra hatás megjelenik, pontosan úgy, ahogy a Note 3 esetében. Az IP67-es szabvány (víz és porállóság) üdvözlendő újdonság, aminek csak az veszi el a fényét, hogy a Sony már alkalmazza ezt a megoldást egy ideje úgy, hogy az a készüléken nem fedezhető fel külön. A másik lényeges új funkció az ujjlenyomat-azonosító megjelenése, ami az alul található fizikai gombba építettek be. Itt az ujjak gördítésére van szükség a beolvasásához, így a helyszíni tapasztalatok szerint egy kézzel nehezebb megoldani a feladatot, mint pl. az iPhone 5s esetében.
A kamera alatt, a vaku mellett látható a pulzusmérő szenzor
Az egyetlen igazi nóvum a hátlapon található szívritmus szenzor: az ujjhegyünket az érzékelőn tartva az S Health alkalmazás képes pontosan megmérni a pulzusunkat, aminek önmagában is van haszna, de igazán majd a külső fejlesztők erre épülő appjaival lesz érdemes kihasználni. Ez is markáns jele annak, hogy a Samsung órás erőkkel halad a fitnesz világ felé, amire példa a telefonnal együtt bemutatkozó Gear Fit, ami egy apró Super AMOELD kijelzővel, Bluetooth-szal, és több alkalmazással ellátott karkötő.
Ebből is egy kicsit, abból is egy kicsit
A Galaxy S5-re visszatérve annak áttekintése maradt, hogy mennyiben változtattak a hardveren ez elődhöz képest. A kijelző mindössze egy tized colt, nőtt és lett 5,1 colos a Super AMOLED panel. Ahogy korábban szó volt róla, a felbontás maradt full HD, amivel azonban a képpont sűrűség csökkent valamelyest. A telefont egy négymagos, magonként 2,5 GHz-es Snapdragon chipset hajtja, ami mellé továbbra is 2 GB RAM társul, ahogy az az S4 esetében is volt.
Az oldalt futó fémhatású csík továbbra is műanyag
A kamera képességeihez azért hozzányúltak, így már a korábbi 13-hoz képest most már egy 16 megapixeles fényképeket készítő objektív került a hátlapra, ami 4K felbontású mozgóképeket is képes felvenni. Az akkumulátor is csak minimálisan erősödött és lett a 2600-as helyett egy 2800 mAh-s telep, viszont a Samsung azt ígéri, hogy 20 százalékkal több használati idő csikarható így ki a Galaxy S5-ből.
Az előzetes hírekkel ellentétben nem újult meg a TouchWiz, a kezelőfelület szinte teljesen ugyanúgy néz ki, mint eddig, a beállítások menüpont azonban kerekded ikonokkal frissült, így eltűnt a füles elrendezésű menürendszer. A készülék Android 4.4.2-es rendszerrel kerül a piacra, árról nem esett szó, azt azonban már tudjuk, hogy a magyar vásárlóknak április 11-ig kell várniuk a megjelenésre.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak