A G Watch hazai megjelenése még várat magára, de ez lesz az első Android Wear alapú óra.

Az Android okosórákra szabott kiadásának bejelentése óta két olyan órára várunk, ami a Wear rendszerére épül. Az egyik a Moto 360, ami a Google I/O-n tett bejelentése szerint csak a nyár folyamán jelenik meg, a másik pedig az LG készüléke. A kerek kijelzős Motor 360-ról már közöltünk egy bemutató videót, így a kiegyensúlyozott tájékoztatás és az objektivitás jegyben következzen a G Watch promó videója.

Érintés és hangvezérlés

Már csak azért is érdemes végignézni, mivel a jóval részletesebben mutatja be, hogy pontosan mire lesz képes egy ilyen óra. Az aktív kijelző a háttérvilágítás bekapcsolása nélkül is mutatja a fontosabb infókat, ha pedig megdöntjük magunk felé, akkor a Galaxy Gearhez hasonlóan aktiválódik az IPS panel. A kijelző alvó módba küldésének is egyszerű, gesztus alapú módja van: elegendő ráhelyeznünk az ujjainkat az órára, és máris kikapcsol a háttérvilágítás.

Az érintés vezérelt rendszerben a kijelző széleitől, illetve afelé tartó mozdulatok adják a navigáció alapjait. Felülről lefelé húzva letilthatjuk a korábban párosított mobil csengőhangját, illetve ezen a felületen ellenőrizhető az akku állapota és egyéb plusz infók. Az óra hosszabb megérintésével válogathatunk a különböző gyári óralapok között, alulról felfelé történő érintéssel pedig a Google Now értesítési kártyái érhetők el.

A demó videó szerint ez az egyik kulcs eleme az Android Wearnak, így tippünk szerint az fogja örömét találni benne, aki egyébként is használja ezt az információs rendszert. A kártyák között tehát függőleges irányban válogathatunk, ha pedig egy olyan elem (pl. egy címmel ellátott naptárbejegyzés) következik, akkor már vízszintesen lépegetve érhetünk el adott esetben a navigációhoz, vagy az esemény mobilon való megnyitásához.

A Samsung elképzelésével ellentétben a Google nem erőlteti az órával való telefonálást, ehelyett a hívások elindításában, illetve fogadásában segít. Ebben azonban jóval többet nyújt, mint pl. a Pebble, ami a mobilos információk megjelenítésére fókuszál. A hívásokhoz, email, SMS írásához a hangvezérlés áll rendelkezésre, ami magyarul is működik, bár a címzettek hanggal történő kiválasztásával valószínűleg lesznek problémák.

Jöhetnek az egyedi óralapok

Az órák testreszabási lehetőségeiről eddig nem sokat tudtunk: a Google eddig az SDK-t adta ki, ami alapján a fejlesztők megkezdhették az alkalmazásaik átírását Android Wear rendszerére. Matias Duarte, a Google dizájnért felelős vezetője blogbejegyzésében arról is biztosította a fejlesztőket, hogy lesz lehetőség egyedi óra számlapok (watch faces) készítésére, az ehhez szükséges API hamarosan a rendelkezésükre áll.

Duarte azt is hozzáteszi, hogy az óralapok elkészítése bonyolultabb művelet, mint egy app, mivel sokkal több változó hat rá. Hivatalos API nélkül is lehet barkácsolni egyedi óra mintákat, de túl sok optimalizálást igényel, így azt javasolja a fejlesztőknek, hogy várjanak a hivatalos verzióra. Ez egyébként hamarosan elkészül, jelenleg az Android Wear migrálása zajlik a nemrég bemutatott Android L-be, így ha ez elkészül, jöhet a végleges API és az egyedi számlapok.

Az LG órája online megvásárolható július eleje óta, de csak azokban az országokban (pl. Németország, USA, Olaszország, Anglia), ahol a Google Play kínál hardvereket is. Ezen kívül más, az LG számára fontosabb piacokon is elérhető, arról pedig egyelőre nincs információnk, hogy a hazai forgalmazással mi lesz. 

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.