Formabontó modellel bővül az LG csúcskészülékének kis családja, mivel egy olyan mobil kapja meg a G3 nevet, ami a külalakon kívül már tényleg semmi sem köti az eredeti készülékhez. Az LG G3 Stylus nevében hordozza újdonságát, vagyis azt a kis navigációs pálcát, amivel a koreai gyártó szerint még könnyebb és sokoldalúbb lehet a telefon használata.
Stílus és Stylus
A nagy rivális Samsung ezt a lehetőséget kizárólag a prémium phablet, vagyis a Galaxy Note szériában teszi elérhetővé, így a G3 Stylus azoknak lehet érdekes, akik élnek-halnak az efféle kezelhetőségért, viszont nem szeretnének túlságosan sokat áldozni az élményért.
A G3 elnevezés megtartása alaposan félrevezetheti a tájékozatlan vásárlót, így most tájékoztatásul közöljük, hogy ennek a verziónak (a külalakon kívül) nem sok köze van az eredeti G3-hoz. Sőt, még a fékezett habzású G3 Beathez képest is visszavettek az erejéből és tudásából, ami már az 5,5 colos, de mindössze 960 × 540 képpont felbontású IPS kijelzőn kapcsán is tetten érhető. Ezen kívül egy négymagos, magonként 1,3 GHz-es processzort, 13 megapixeles hátlapi kamerát, 8 giga, microSD-vel bővíthető belső tárhelyet tud felmutatni a mobil.
Az IFA további részleteket hozhat
Az azonban becsülendő, hogy a gyengébb hardver elemek ellenére a Stylus is megkapta a 3000 mAh-s akkumulátort, ahogy természetesen a 4.4.2-es verziójú (KitKat) Android, valamint az LG megújított, flat dizájnú kezelőfelülete is a csomag része. Végül, de nem utolsósorban ott van a készülékházban megtalálható Rubberdium cerka, amit az ígéretek szerint egy sor alkalmazás fog majd támogatni.
Az LG G3 Stylus a berlini IFA kereti között mutatkozik be szeptember elején, a további részletek is akkor várhatók a termékről. A forgalmazás részleteiről most annyit lehet tudni, hogy a mobil a következő hónapban Brazíliában kezdi meg pályafutását fekete, fehér, illetve arany színekben, ezt követően az ázsiai, afrikai, és európai piacok következnek.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak