Jövő héten debütál Magyarországon az Alcatel IDOL 4 okostelefonja, ráadásul virtuális szemüvegbe csomagolva. A Z generációnak szánják.

Hivatalosan a februári barcelonai mobil világkonferencián mutatták be a kínai TCL-lel társult francia Alcatel IDOL 4 készülékcsaládját. Az okostelefon egy virtuális szemüveggel együtt árulják jövő héttől Magyarországon. Kártyafüggetlen változata 90 ezer forintba kerül majd. A szolgáltatók közül egyelőre a Vodafone forgalmazza, de tárgyalnak a többiekkel is. Az eszközhöz saját fejlesztésű virtuális valóság (VR) tartalmakat is mellékelt a gyártó, amelyek a VR Store menüpontból érhetők el.

A Z generáció már kezdene valamit a VR-rel

A VR-tartalom igen fontos a hasonló készülékek jövője szempontjából, ugyanis a virtuális valóság egyre fontosabb szerepet tölt be a fiatalok médiafogyasztási szokásaiban – mondta a budapesti bejelentésen Parádi Attila, az Alcatel regionális menedzsere.

A cég nem bízta véletlenre az árukapcsolást. A Kutatócentrumot bízta meg egy felméréssel a Z generáció (16-25 évesek) körében. Arra voltak kíváncsiak, hogy mennyire mozognak már otthonosan ebben a világban a fiatalok.

A kutatás szerint a fiatalok tudatában vannak, annak, mit is jelent a virtuális valóság. A megkérdezetteknek ugyanis csupán a 3 százaléka nem tudott arra a kérdésre válaszolni, hogy mit jelent számukra a VR. A vizsgált korosztály közel ötödének pedig már személyes tapasztalata is volt a VR szemüveggel kapcsolatban, és ők szívesen átélnék újra az élményt. A válaszadók 54 százaléka tartja hasznosnak az virtuális valóság megjelenítését lehetővé tevő eszközöket – általában azok értékelik hasznosabbnak, akik már kipróbálták vagy nyitottabbak a technikai újításokra. Mindössze a válaszadók 14 százaléka nyilatkozott úgy, hogy számára felesleges a VR.

Hol a megfelelő tartalom?

Emlékeztetőül, az első virtuális valóság rendszer, a "Damoklész kardja", melynek alapeszköze egy kijelzőt tartalmazó sisak volt, 1968-ban készült el, a Harvard Egyetemen építette meg Ivan Suttherland professzor a diákjaival. Az úttörő technológiát a kilencvenes években főleg katonai célokra és ipari fejlesztésekhez használták, mert a hozzá használt drága célszámítógépek miatt a VR csak kevesek kiváltsága lehetett.

Az okostelefonok viszont elérhető közelségbe hozzák a technológiát, miniatürizált formában minden lényeges összetevő megvan bennük a virtuális valóság előállításához: vannak bennük mozgásérzékelő szenzorok, 3D-s grafikai tudás, kijelzőjük pedig alkalmas virtuális környezet megjelenítésére. A technológia azonban egyelőre kellő mennyiségű és értelmes tartalom híján ma még gyerekcipőben jár.

Pedig jó néhány éve kísérleteznek azzal a gyártók, hogy kombinálják az okostelefonokat a VR-rel. A Samsung Gear VR-jét márom három éve ki tudtuk próbálni, legutóbb pedig az LG próbálkozásáról számoltunk be, ám egyelőre egyik gyártó sem tudott áttörést elérni.

Konzumer tech

Kódolni a börtönben is érdemes

Egy több éve futó amerikai kezdeményezés megmutatta, hogy az elítéltekre nagyon jó hatással van az informatikai képzés. A programozói alaptudás önbecsülést ad, ami csökkenti a visszaesés esélyét.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.