A Microsoft egy videóban demonstrálja, hogy mi mindenre lehet képes a szemüveg.

A Microsoft tavalyi Build konferenciáján több lényeges információ is elhangzott, de a legnagyobb hatást kétségtelenül HoloLens váltotta ki. Míg az Oculus által fémjelzett VR (virtual reality) világ a 360 fokos videókban látja a lehetőséget, addig a MS fejre szerelhető különleges eszköze inkább a beágyazott, a virtuális valóság és a 3D-s képalkotás furcsa és egyelőre nehezen megfogható elegyét próbálja létrehozni.

Amerikai foci új megközelítésben

Éppen ezért a bemutató óta több példán keresztül is láthattuk, hogy a HoloLens miként lesz bevethető az autóiparban, az űrhajózásban, vagy éppen a játékok világában. A Microsoft fő támogatója az amerikai profi foci ligának (NFL), így várható volt, hogy hamarosan ebből a területből is kapunk egy kis ízelítőt.

A videón megjelenő ötletek, lehetőségek egyelőre csak a jövőt vetítik (sic!) elénk, vagyis egy koncepcióról van szó, a lényeg azonban így is tökéletesen kirajzolódik. A „szemüveg” felhelyezése után az addig a televízió képernyőjén futó műsor több dimenziót kap, különböző felületeken további tartalmak jelennek meg.

Ezek közt ott vannak a sportban elmaradhatatlan statisztikák, adatok a játékosokról, vagy magáról a meccsről. A videó azt sem rejti véka alá, hogy idővel ez a megjelenési forma a hirdetők számára is rendkívül fontos lehet, mivel a reklámok olyan formában jelenhetnek meg, amit eddig el sem tudtunk képzelni. Nem elhanyagolható szempont az sem, hogy a HoloLens a tévén megjelenő kép kiterjesztésre is alkalmas lehet, amivel az egyre nagyobb képernyőjű készülékek vásárlása is okafogyottá válhat.

Egyre több az érdeklődő

Alig telt el egy hónap 2016-ból és máris látszik, hogy ebben az évben eljöhet a VR fordulat. Ha a pletykák igaznak bizonyulnak, akkor az MWC-n bemutatkozik a Samsung Gear 360, amivel a felhasználók saját maguk vehetnek fel körpanorámás, VR szemüvegen visszanézhető videókat. A Google szintén nagy erőkkel készül a 360 fokos YouTube videók élőben való közvetítésén, de egyre több jel utal arra is, hogy az Apple sem akar kimaradni a jóból

Konzumer tech

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.