A Microsoft virtuálisvalóság-eszközét, a HoloLenst telepítik a Nemzetközi Űrállomásra, amivel az asztronauták feladatait igyekeznek megkönnyíteni.

A Microsoft holografikus megjelenítésre képes szemüvegét idén év elején jelentette be a cég. A HoloLens képességeiről azóta a vállalat tavaszi fejlesztői konferenciáján és a nemrégiben rendezett E3-on is kaphattunk ízelítőt. Bár a Windows 10-et használó, a virtuális valóságot hologramok formájában megjelenítő eszköz megjelenési dátumáról egyelőre nincs konkrét ígéret, az biztos, hogy már most is jó készültségi állapotban van. Máskülönben nem csomagolnák éppen befelé egy a Nemzetközi Űrállomásra tartó járműbe.

Konzultációs asszisztens és használati útmutató

A NASA és a Microsoft tegnap jelentette be a Sidekick elnevezésű projektek, melynek keretében az űrhajósok bizonyos feladatokat HoloLensben fognak elvégezni. Mint azt az alábbi videóban látni, a megoldást már le is tesztelték a NASA speciális repülőgépében, ahol a súlytalanság állapotában lehet kísérletezni a felszereléssel. Az első szemüvegek már most hétvégén felkerülnek az űrállomásra, és várhatóan az év végéig folyamatosan próbálgatják majd az új lehetőségeket az asztronauták.

A HoloLens két eltérő területen nyújthat segítséget az űrhajózásban. Az egyik a Remote Expert Mode-nak elnevezett funkció. Ekkor a szemüveg képét valós időben láthatja a földi központ, így pontos és azonnali tudással rendelkezhetnek arról, éppen min dolgozik az űrben lévő kolléga. A földi személyzet szöveges utasításokat és grafikai elemeket egyaránt megjeleníthet az asztronauta kijelzőjén, ezzel gyorsabbá, hatékonyabbá válhat a "fenti" munka.

A Procedure Mode változatban futurisztikus használati útmutatóként működik a HoloLens. Ekkor az űrhajós extra információkat, illusztrációkat lát azokról a tárgyakról, amelyekkel éppen valamiféle feladata van. Ez az üzemmód ráadásul nem igényel közvetlen kapcsolatot a Földdel, így olyankor sem marad tanács nélkül az űrállomás legénysége, ha a központtal a kapcsolat minősége és gyorsasága éppen nem ideális.

Konzumer tech

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.