Egyre több jel utal arra, hogy az Apple is beszáll az AR-VR világba.

A szakma és a közönség annyira szeretné, ha az Apple végre megrázná magát és valami egészen újba kezdene, hogy ezért akár teóriákat is gyárt a cég jövőjét illetően. Szinte minden hónapra jut egy tipp a következő nagy üzlettel kapcsolatban, amit gyakran az üzleti partnerek is csak erősítenek. Az Apple forradalmasítja a televíziózást, az Apple beszáll az elektromos/önjáró autók gyártásába, az Apple drónokat fog készíteni – csak néhány az elmúlt évek tippjeiből.

A Business Insider ezen a vonalon haladva meg van győződve arról, hogy az Apple következő nagy lépése a kiterjesztett valóság (AR), vagy a virtuális valóság (VR), esetleg ezek kombinálása lesz. A lap összeszedte, hogy mely jelek mutatnak ebbe az irányba, amelyek így valóban azt sugallják, hogy az Apple komolyan foglalkozik az emlegetett területekkel.

"Apróbb" bevásárlások

Az Apple a Google mellett a másik nagy cég felvásárló, és ha jobban megnézzük az utóbbi évek üzleteit, akkor erősen kirajzolódik egy bizonyos vonal. Tavaly májusban a német Metaio volt az „áldozat”, hiszen annak megvásárlása után a vállalkozás be is szüntette a tevékenységét. A mellékelt videó is jól mutatja, hogy a fő profilt a mobil eszközökre fejlesztett AR alkalmazások képezték, amelyekre az Apple-nek valamiért szükséges volt.

Szintén 2015-höz kötődik a FaceShift megszerzése, ami már kicsit lazább szálakkal kötődik ugyan pl. a virtuális valósághoz, de ugyanígy az Apple jelenlegi tevékenységéhez is. A FaceShift egy olyan eljárást dolgozott ki, amellyel valós időben képesek az emberi arc mozgását, változását modellezni, és digitalizálni. A Star Wars legújabb részében is használt technológia bravúros dolgokra alkalmazható, kérdés, hogy az Apple mire fogja bevetni.

A legárulkodóbb mozzanat két évvel ezelőtt történt, Tim Cook csapata ekkor szerezte meg magának az izraeli illetőségű PrimeSense-t. Ez a cég arról volt nevezetes, hogy az általuk kifejlesztett, mozgásérzékelésre épülő technológia került be az Xbox 360-hoz mellékelt Kinect kamerákba. Ez szintén arra utal, hogy a mozgással, illetve a gesztussal való vezérlés fontos szerepet játszhat az Apple fejlesztéseiben.

Van itt még pár dolog

Mit érnének ezek a törekvések persze a megfelelő szakemberek nélkül? Ha a kellő tudásra van szükség, az Apple nem szívbajos, megszerzi, akire szüksége van. Így tett Nick Thompson esetében is, akit szintén még 2015 augusztusában hozott el a Microsofttól. A lépés azért tűnik fontosnak, mert Thompson több mint két évig a redmondiak HoloLens projektjén dolgozott, ahol főleg az audio területért volt felelős.

Az, hogy a nagyvállalatok szabadalmakat jegyeztetnek be, önmagában nem sokat jelentenek, de a fentiek tükrében egy mégis van, amit érdemes kiemelni. A vállalat már 2015 februárjában fontosnak tartotta, hogy levédjen egy olyan, iPhone-nal használható VR szemüveget, amilyenen a Samsung, az Oculus, vagy a piac többi szereplője is aktívan dolgozik.

A gyűjtés alapján akár 100%-ig biztosak lehetünk abban, hogy az Apple pár hónap múlva kijön a saját VR megoldásával, de ne tegyük. Köztudott, hogy a cég az őt érdeklő technológiák elemzését, kutatását minden esetben teljes erőbedobással végzi és a hatalmas mennyiségű pénz elköltése után sem biztos, hogy belevág az adott területbe. Ettől függetlenül az átlagosnál nagyobb esély van arra, hogy az Apple következő nagy dobása mégis a virtuális, vagy kiterjesztett valóság területéről érkezzen.

Piaci hírek

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.