Az Intel a nemrég lezajlott IDF előadásain azt hangsúlyozta, hogy a processzorok hamarosan meghódítják a PC-n túli világot is. A vállalat vezetői úgy gondolják, hogy az IoT, illetve a hordható eszközök előretörésével, illetve úgy általában az élet technológiai fókuszáltsága miatt a processzorok olyan helyeken is megjelenhetnek, amelyek addig nem voltak jellemzőek.
Drónokra hangolt chipek
A céges hitvallást egy kicsit lebontva úgy is fogalmazhatunk, hogy az Intel keresi, sőt saját maga generál új piacokat és igyekszik felkészülni arra az időszakra, amikor a számítógépek már annyira sem lesznek kelendőek, mint most. Éppen ezért az Intel vezetése úgy döntött, hogy 60 millió amerikai dollárral beszáll a drónokra specializálódott Yuneec Holdingba.
A Yuneec 2009-ben jött létre és évekig hagyományos, pilótákkal vezérelt repülőgépek gyártásával foglalkozott. A hongkongi vállalkozás 2013-ben váltott profilt és kezdett bele a mára közismertté vált, távirányítással működő drónok fejlesztésébe. A Yuneec gépei a magasabb, high-tech vonalat képviselik, a másik „ismertetőjegye” pedig az, hogy a járművek a dobozból való kibontás után azonnal, további szerelés nélkül azonnal röptethetők.
A Yuneec nemrég debütált, 4k videó felvételére képes, 1300 dolláros drónja
Az Intel és a Yuneec együttműködésének részleteiről a felek nem árultak el többet, de annyit lehet tudni, hogy a chipgyártó egy új platformként tekint ere a piacra. A jövőben a két vállalat közösen fejleszti az új drónokat, amelyeket az Intel lapkáival látnak majd el.
Mindeni lát benne fantáziát
Különösen nagy a mozgolódás a drónk és a nagy elektronikai vállalatok környékén. A Sony is a napokban jelentette be, hogy vegyes vállalatot alapít a kínai ZMP-vel, amelynek keretében az Aerosense névre keresztelt drónokkal végeznek kutatási, felderítő, adatgyűjtési feladatokat elsősorban üzleti ügyfelek számára. De közismert, hogy a Facebook is fontos szerepet szán ezeknek a járműveknek, ahogy a Google is aktívan részt vesz hasonló gépek fejlesztésében, sőt, az azokat érintő szabályozásban is szívesen részt venne.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak