Az Intel alaposan megszórta a CES nézőközönségét azokkal a technológiai elképzelésekkel, amelyek a cég szerint alakítani fogják a közeljövőnket. Ezek legtöbbje nem csak koncepció, hanem működőképes termék, ami az élet majdnem összes területén megjelenhet és segítheti az életünket.
RealSense: érzi a mélységet
Az Intel bemutatójának egyik leghangsúlyosabb eleme a RealSense technológia volt, az a kamerarendszer, ami képes a világot térben, annak mélységével együtt is érzékelni. Annyira kiforrott, kész dologról van szó, hogy ilyen kamera került a Dell szuper vékony táblagépébe, vagy az Acer játékosoknak készült notebookjába.
Alig látható: Brian Krzanich (CEO) és a miniatűr Curie modul (fotó: Patrick T. Fallon / Bloomberg)
A RealSense felhasználási lehetősége ennél azonban jóval sokoldalúbb, amit az Intel be is mutatott a színpadon. Az egyre nagyobb számban használt drónok például egy ilyen kamerával felszerelve könnyedén képesek elkerülni a fizikai akadályokat, ezzel együtt a véletlen ütközések, balesetek is kiküszöbölhetők. A másik előremutató irány a látásukban akadályozottak érzékelőkkel, RealSense kamerával való ellátása lehet, ami figyelmezteti viselőjét, ha valami, vagy valaki közeledik hozzá.
Szenzorok és jelszavak
Mivel az Intel a hordaható eszközök fejlődését, fejlesztését több projekttel is támogatja, nem okozott akkora meglepetést a Curie modul bejelentése. Ez egy apró kabátgomb méretű, egy teljes, alacsony fogyasztású chipsettel, szenzorokkal, Blutooth-szal ellátott egység, ami az alapjait képezheti a jövő hordható eszközeinek. Az Intel már most több sporteszköz (pl. Oakley), és ruházati céggel között megállapodást, amelyek alapján a Curie bekerülhet a használati tárgyainkba, különböző funkciókkal felruházva azokat.
Az Intel teljes előadása a 2015-ös CES-en
2015 során várható a vállalat biztonsági alkalmazása, ami True Key néven fut. A platformoktól függetlenül működő alkalmazás a jelszavak világát forradalmasítaná azzal, hogy nem egy, hanem több, a felhasználóra jellemző adattal (arckép, ujjlenyomat) végezné el a bejelentkezést különböző eszközökbe, vagy szolgáltatásokba. A TrueKey támogatja az iOS, Android, Windows és Mac rendszereket, és hamarosan meg is jelenhet a HP, valamint a Lenovo készülékeiben, illetve része lesz a McAfee LiveSafe-nek.
Mini PC több oprendszerre
Végül egy kevésbé forradalmi, de annál hasznosabb eszközt is bemutatott az Intel a CES-en, ami Compute Stick névre hallgat. A Chromecasthoz hasonló, HDMI segítségével csatlakozó kütyü azonban többre képes, mint a Google eszköze, mivel egy teljes PC-t rejt magában. Ez az Intel Atom Bay Trail processzorát, 2 GB RAM-ot, 32 gigabájt belső tárhelyet (microSD-vel bővíthető), WiFi-t, illetve Bluetooth-t jelent.
A Windows 8.1-gyel, vagy Linux-szal érkező, 150 dollárba kerülő Compute Stick HDMI segítségével csatlakozik a megjelenítőhöz (TV, vagy monitor), ami után azonnal egy PC-ként használható. Az Intel szerint mindez nagy segítséget nyújthat az otthoni multimédiás tartalmak feldolgozásához, de cégek is profitálhatnak belőle, amennyiben termékeik, szolgáltatásaik prezentálásáról van szó.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak