Az Apple körüli nagy felhajtás közepette nem szeretnénk megfeledkezni az Intel Developer Forum színpadán bemutatott új Dell táblagépről. A kissé suta, Venue 8 7000 néven futó tablet már a 6,6 mm-es vékonyságával is felhívja magára a figyelmet, viszont még ennél is érdekesebb, hogy az Intel ebben a készülékben mutatta meg először, hogy milyen kamera technológiát hoztak össze.
Vékony dongák
Ilyen értelemben a táblagép demó feladatokat is szolgál, de ha nem lennének azok a kamerák a hátlapon, akkor is különlegesnek számítana. Mobilban most 5 mm-nél tart a karcsúság verseny, ehhez képest a 6,6 mm is döbbenetes eredmény egy táblagép esetében. A Dell ezen kívül igyekezett a kávát is minimalizálni, aminek következtében a gép valóban lenyűgözően néz ki, de ahogy a mellékelt videóból is kiderül, az oldalsó kávák kvázi eltüntetése nem használ a kezelhetőségnek.
Az extrém vékony készülékház ellenére a tabletben egy Intel Atom Z3500 processzor dolgozik 2.3 Ghz-en, ami mellé 2 GB RAM, és 16 gigabájt tárhely társul. A Venue 8 nevéből következik, hogy egy 8,4 colos, QHD (2560 × 1600 képpont) OLED kijelzőt kapott, ami az előzetes tesztek szerint látványos, vibráló színeket ad és tökéletesen kiszolgálja a fotók utólagos szerkesztését.
Erre pedig az Intel RealSense képalkotó technológia bőven ad lehetőséget, ami miatt a hátlapon nem egy, hanem rögtön három objektív is megtalálható. A 720p felbontású kamerák fotózás közben kisegítik a 8 megapixeles fő optikát és az exponálás pillanatában sokkal több adatot rögzítenek a képpel együtt. Ebből az következik, hogy az elkészített fotókat látványos módon tudjuk utólagosan átalakítani, szerkeszteni, amihez hasonlót egyébként már láthattunk a HTC One M8 esetében.
Bravúros technológia
Az Intel technológiája lehetővé teszi, hogy a fotókon szinte korlátlanul játszhassunk a színekkel, szelektív, csak a kép bizonyos részletein megjelenő szűrőket helyezzünk el, vagy például animált hóesésbe burkoljuk a fotón szereplő tárgyakat, amelyeket pontosan úgy fog ellepni a hótakaró, ahogy az a valóságban történne. Ez utóbbi és a többi lehetőség is a RealSense képességeit mutatják, hiszen ezzel a fotón megörökített tárgyak összes, térbeli információja rendelkezésre áll. Éppen ezért az sem probléma, hogy a fotó elkészítése után tetszőleges helyre állítsuk be a fókuszt.
A plusz kamerákkal való operálás tehát nem feltétlenül újdonság, az azonban nagy előrelépésnek tűnik, hogy mindezt képesek voltak egy 6,6 mm-es készülékházban elhelyezni úgy, hogy ott a hardverben nem gyenge táblagép komponensei is elférjenek. Az IDF-en kiderült, hogy egy piacra szánt termékről van szó, ami a karácsonyi szezonra meg is fog jelenni várhatóan 400 dolláros körüli áron.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak