Az ultra keskeny készülék Kínában készül és még csak nem is a csúcskategóriát képviseli.

A kínai mobilgyártás követhetetlenül gyors tempója nehezen teszi lehetővé, hogy egy-egy szereplőt meg tudjunk jegyezni. A Xiaomi, az Oppo, a OnePlus One, a Vivo, vagy a Meizu neve többé-kevésbé ismert a hazai olvasók számára is, de ez azért lehetséges, mert mind kirukkoltak egy olyan specialitással, képességgel, ami megkülönbözteti a többiektől. A Gionee is ezzel próbálkozik, méghozzá a mobilrekordok alfájával és omegájával: a vékonysággal.

Szinte már átlátszó

A kínai gyártó legutóbbi, Elife S5.5-ös modelljéről (lásd fenti kép) még nem jutott el komolyabb hírverés Európáig, pedig már ez a modell is rendhagyónak számított a maga 5,5 mm-es, rendkívül vékony készülékházával. A cég most még egy lapáttal rátesz a karcsúsításra, mert készülőben van a GN9005-ös kiadás, aminél már 5 mm-re faragták a készülék e dimenzióját.

Kína elektronikai termékeit elbíráló szervezetének (TENAA) oldalára kikerült fotók is információk arra utalnak, hogy furcsa módon az extrém kialakítás nem csúcsmodellt rejt magában. A másik érdekes tény pedig az, hogy az 5 mm nem trükkösen 5 milliméter, vagyis a telefonból nem lóg ki a kamera, vagy egyéb alkatrész, ami egyébként meghaladná ezt az értéket.

A 4,8 colos, 720p felbontású AMOLED panel valóban egy középkategóriás mobilt sejtet, de a négymagos, magonként 1,2 GHz-en pörgő, valószínűleg Cortex-A7 processzor sem emelkedik ki a mezőnyből. A 4.3-as Androiddal érkező Gionee GN9005 8 megapixeles hátlapi és 5 megapixeles előlapi kamerával rendelkezik, támogatja az LTE hálózatokat, 16 GB-is tárhelyet biztosít, (ami microSD-vel bővíthető) és ebbe a vékonydongájú kialakításba még egy 2050 mAh-s akku is belefért.

A telefon a Kínában használatos TD-LTE hálózatra kapta meg a hatósági engedélyt, a fotókon pedig a China Mobile logó látható a hátlapon, amiből arra lehet következtetni, hogy Európába ebben a formában nem jut el. De mivel a korábbi modell BLU Vivo IV, illetve Allview X2 Soul néven megjelentek a kontinensünkön, így remélhető, hogy a Gionee eme kiadása is elérhető közelségbe kerülhet a közeljövőben.

Sikkes, ha vékony

A mobilvékonysági verseny inkább az utóbbi időben lett ismét divat a gyártók között és elsősorban a kínai gyártók jeleskednek ezen a téren. A magyar felhasználóknak talán az általunk is tesztelt Huawei Ascend P6 lehet érdekes, ami a saját 6,18 milliméterével szállt be a versenybe, de emlékezetes lehet régebbről a Sony Ericcson Xperia Arc, ami megjelenésekor (2011 januárja) nagy feltűnést keltett 8,7 mm–es vékonyságával. A csúcsot jelenleg a cikkben is említett, 5,5 mm-es Gionee Elife tartja, és úgy tűnik, hogy a kupa továbbra is ennél a gyártónál marad.

Konzumer tech

Nem szűnt meg, csak profilt váltott a hírhedt hekkerbanda

A zsarolóvírusos támadásokban utazó Hunters International tavaly novemberben jelentette be megszűnését, de mint kiderült, az online rablók csak profilt váltottak.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.