A japán vállalat kizárólag üzleti ügyfeleknek kínálja a vezető nélküli légi járműveket.

Még az elmúlt hónap híre volt, hogy a Sony vegyesvállalatot alapítva drónokkal kezd el foglalkozni. Az Aerosense névre hallgató társaságban a japán cég 51 százalékos tulajdonrésszel szerepel, míg a drónokhoz köthető technológiát biztosító ZMP birtokolja a üzlet 49 százalékát.

A vállalkozás célja olyan vezető nélküli légi járművel fejlesztése, és forgalmazása, amelyek az üzleti ügyfelek igényeit szolgálják majd ki. A Sony szóhasználata szerint "mérésre, megfigyelésre, kutatásra, adatgyűjtésre" szánják a drónokat, azaz nem hobbi célú eszközökről van szó, amihez a szükséges érzékelőket, kamerákat, telekommunikációs komponenseket mind a japánok biztosítják.

Eddig csak fotókat bocsátott közzé a Sony, most azonban már videón is megfigyelhető a drón mozgása. Kialakítás szempontjából félúton van a bárki által megvásárolható és a felderítése, katonai célokra használatos járművek között, típusát tekintve pedig a VTOL (vertical takeoff and landing), azaz a függőleges le- és felszállásra alkalmas típusok közé tartozik.

A drónok párhuzamosan válnak egyre népszerűbbé az átlagfelhasználók és a vállalatok körében. Elsőként az Amazon jelentkezett a házhozszállításra tervezett járműveivel, de azóta a Facebook, a Google, illetve a GoPro is jelezte, hogy különböző célokkal, de aktívan részt szeretne venni a drónok fejlesztésében, fejlődésében. Ezzel együtt egyre több vita és egyeztetés zajlik a téma biztonsági vonatkozásairól is, aminek rendezésére még biztosan hosszú időre lesz szükség.

Piaci hírek

Április elsejétől jelentősen drágult a Power BI

A felhasználókat nem érte váratlanul az emelés: a Microsoft már tavaly novemberben bejelentette a lépést és az új árakat.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.