Szeptember 15-től Vinnai Balázs (a fenti képen) lesz az elnöke a W.UP banki szoftverfejlesztő cégnek, amelyben egyúttal befektetőként is megjelenik. A cég közleménye érdekesen fogalmazza meg feladatait: elsődleges feladataként nemzetközi bankoknak fog segíteni a digitális felzárkózásban és a digitális értékesítés felturbózásában. A cég európai és közel-keleti ügyfeleivel fog szorosan együtt dolgozni, befektetőként pedig az új termékek fejlesztéséhez biztosít erőforrásokat.
Vinnai Balázs akkor vált a szűkebb szakmán túl is ismertté, amikor 2014-ben a brit Misys felvásárolta a W.UP-hoz hasonló profilú, szintén banki megoldásokat fejlesztő előző vállalkozását, a miskolci székhelyű IND Groupot. A 41 éves üzletember jogot végzett, és tizenhat évig irányította az IND Csoportot. A felvásárlással együtt ő is a brit céghez igazolt, a 2017-ben Finastra névre keresztelt vállalatnál az utóbbi időben a digitális tevékenységet irányította. A vállalat alelnökeként az innovatív és élményszerű digitális banki megoldások kidolgozásáért felelt.
Emellett befektetőként is megjelent a magyar piacon. Az IND-hez hasonló profilú cégben nem szállt be, de van érdekeltsége többek között egy sikeres oktatási cégben, a Codecoolban, és volt munkatársaival létrehozott egy startupokat támogató céget – az alapítók smart-money cégként határozták meg –, a BnL Growth Partnerst, valamint 600 millió forintos állami támogatással egy fintech ötleteket felkaroló inkubátorházat is.
Egy kis "IND Group" várja Vinnait
A 2014-ben, az IND Group eladásának évében alapított W.UP mára nemzetközileg is sikeres vállalkozássá nőtte ki magát. 2017-es árbevétele már 2,1 milliárd forint volt. A W.UP olyan digitális értékesítési megoldásokat fejleszt, amelyek személyre szabott, releváns kommunikációt tesznek lehetővé a bankok és ügyfeleik között. A Sales.UP nevű terméket idén Best of Show díjjal jutalmazták a FinovateEurope konferencián.
A W.UP-t bő háromnegyed évvel az IND Group eladása után alapította Bodnár Béla, aki jelenleg is betölti az ügyvezetői pozíciót, de a cég jelenlegi tulajdonosa egy Lichtensteinben bejegyzett részvénytársaság, a Telstar Holding Aktiengesellschaft (a Telstar hátteréről nem találtunk információt, mindössze 2011-ből egy bútorkereskedelmi cég felszámolása kapcsán merült fel a neve). Bodnár a Miskolci Egyetemről 2005-ben került az IND-hez, ahol a cég eladásakor alelnöki pozícióban volt, és a kompetenciaközpontot irányította. Utána a W.UP megalapításáig dolgozott a Misys kötelékében.
A LinkedIn adatai szerint a vezetők és középvezetők (jellemzően a chief, head of, senior kezdetű pozíciókban dolgozók) jelentős része az IND-Misys útvonalon jutottak el a W.UP Kft.-ig. A HR-vezető például egy rövid, öt hónapos kitérőt leszámítva szintén így igazolt a W.UP-hoz, de igaz ez az üzletfejlesztési vezetőre, a kereskedelmi vezetőre, supportvezetőre, és több senior munkatársra is. A cég körül Nyíri József, az IND egyik volt tulajdonosa is feltűnik tanácsadóként.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak