A Finastra digitális vezetői pozícióját cseréli fel a W.UP banki szoftverfejlesztő cég elnöki székével.
Hirdetés
 

Szeptember 15-től Vinnai Balázs (a fenti képen) lesz az elnöke a W.UP banki szoftverfejlesztő cégnek, amelyben egyúttal befektetőként is megjelenik. A cég közleménye érdekesen fogalmazza meg feladatait: elsődleges feladataként nemzetközi bankoknak fog segíteni a digitális felzárkózásban és a digitális értékesítés felturbózásában. A cég európai és közel-keleti ügyfeleivel fog szorosan együtt dolgozni, befektetőként pedig az új termékek fejlesztéséhez biztosít erőforrásokat.

Vinnai Balázs akkor vált a szűkebb szakmán túl is ismertté, amikor 2014-ben a brit Misys felvásárolta a W.UP-hoz hasonló profilú, szintén banki megoldásokat fejlesztő előző vállalkozását, a miskolci székhelyű IND Groupot. A 41 éves üzletember jogot végzett, és tizenhat évig irányította az IND Csoportot. A felvásárlással együtt ő is a brit céghez igazolt, a 2017-ben Finastra névre keresztelt vállalatnál az utóbbi időben a digitális tevékenységet irányította. A vállalat alelnökeként az innovatív és élményszerű digitális banki megoldások kidolgozásáért felelt.

Emellett befektetőként is megjelent a magyar piacon. Az IND-hez hasonló profilú cégben nem szállt be, de van érdekeltsége többek között egy sikeres oktatási cégben, a Codecoolban, és volt munkatársaival létrehozott egy startupokat támogató céget – az alapítók smart-money cégként határozták meg –, a BnL Growth Partnerst, valamint 600 millió forintos állami támogatással egy fintech ötleteket felkaroló inkubátorházat is.

Egy kis "IND Group" várja Vinnait

A 2014-ben, az IND Group eladásának évében alapított W.UP mára nemzetközileg is sikeres vállalkozássá nőtte ki magát. 2017-es árbevétele már 2,1 milliárd forint volt. A W.UP olyan digitális értékesítési megoldásokat fejleszt, amelyek személyre szabott, releváns kommunikációt tesznek lehetővé a bankok és ügyfeleik között. A Sales.UP nevű terméket idén Best of Show díjjal jutalmazták a FinovateEurope konferencián.

A W.UP-t bő háromnegyed évvel az IND Group eladása után alapította Bodnár Béla, aki jelenleg is betölti az ügyvezetői pozíciót, de a cég jelenlegi tulajdonosa egy Lichtensteinben bejegyzett részvénytársaság, a Telstar Holding Aktiengesellschaft (a Telstar hátteréről nem találtunk információt, mindössze 2011-ből egy bútorkereskedelmi cég felszámolása kapcsán merült fel a neve). Bodnár a Miskolci Egyetemről 2005-ben került az IND-hez, ahol a cég eladásakor alelnöki pozícióban volt, és a kompetenciaközpontot irányította. Utána a W.UP megalapításáig dolgozott a Misys kötelékében.

A LinkedIn adatai szerint a vezetők és középvezetők (jellemzően a chief, head of, senior kezdetű pozíciókban dolgozók) jelentős része az IND-Misys útvonalon jutottak el a W.UP Kft.-ig. A HR-vezető például egy rövid, öt hónapos kitérőt leszámítva szintén így igazolt a W.UP-hoz, de igaz ez az üzletfejlesztési vezetőre, a kereskedelmi vezetőre, supportvezetőre, és több senior munkatársra is. A cég körül Nyíri József, az IND egyik volt tulajdonosa is feltűnik tanácsadóként.

Közösség & HR

Trump a nem létező robothadseregnek is keresztbe tett

Eddig sem volt könnyen hihető, hogy az egyre nagyobb bajban lévő Tesla már az idén ezerszám gyártja majd a humanoid robotokat, de a kínai kereskedelmi korlátozásokkal alapanyag sem feltétlenül lesz a gyártásukhoz.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.