Egyre gyakoribb, hogy amikor valaki beadja jelentkezését egy állásra, a munkáltató vagy a fejvadász nem csak az önéletrajzot nézi meg, hanem azt is, mi mindent árul el a pályázóról internetes, közösségi jelenléte.
"Elfogtunk egy levelet", pontosabban találtunk és magyarítottunk egy infografikát, ami csak megerősíti a mindenfelől hallható trendeket: ha valaki álláskeresésre adja a fejét, először gondosan fésülje át facebookos profilját, Twitter üzeneteit és egyéb webes jelenlétét. A munkáltatók és a fejvadász cégek egyre nagyobb számban ismerik fel a közösségi információk jelentősségét: hiába írjuk az önéletrajzban, hogy higgadt, munkaszerető, konzervatív személyiségek vagyunk, miközben a profilképünkön az látható, hogy illuminált állapotban borotvahabbal írjuk magunkra a "job sucks" életbölcsességet.

Nem bújhatsz el Az összeállítás szerint a fejvadászoknak, valamint a vállalatok HR-es szakembereinek több mint fele már kifejezetten az álláskeresők felkutatására használja a közösségi oldalakon fellelhető információkat. Még nagyobb azoknak az aránya, akikhez ugyan a hagyományos módokon jut el egy-egy önéletrajz, ám a jelöltek szűrésekor már előkerül a böngésző, és itt is eljutnak a pályázó valamilyen közösségi profiljáig.

Hogy ez mennyire etikus, vagy épp használhatjuk-e a "nagy testvér" jelzőt minden álláskeresés előtt, már személyes megítélés kérdése. Mindenesetre a munkaadók 86 százaléka mondja szigorúan összehúzott szemöldökkel, hogy a jelentkezők általában nem épp munkaadóbarát webes profilokkal rendelkeznek. Mi a megoldás? LinkedIn-en mindenképp a pontos, szakmai hozzáállás, a többi közösségi oldalon pedig a megfelelő jogosultsági szabályok alkalmazása...

A képre kattintva az infografika nagy méretben, új ablakban is megtekinthető



Forrás: Mashable / Career Enlightement

Komoly toborzásba kezd Európában az Oracle
Vizualize.me: önéletrajz infografikában
Mennyibe fáj a munkahelyi zűrzavar? [infografika]

TeslaMate-fiókok szivárogtatnak érzékeny információkat a Teslákról

Ez most kivételesen nem amiatt van, mert Elon Muskot nagyon leköti az X felemeléséért és a Mars meghódításáért vívott küzdelme.
 
A világ a "cloud first" stratégiát követi. Nem kérdés, hogy a IT-biztonságnak is azzal kell tartania a tempót, de nem felejtheti, hogy honnan startolt.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Jön a Clico formabontó cloud meetupja, ahol eloszlatják a viharfelhőket

Merre mennek a bitek a felhőben, ledobja-e szemellenzőjét az IT-biztonságért felelős kolléga, ha felhőt lát, lesz-e két év múlva fejlesztés cloud nélkül? A Clico novemberben fesztelen szakmázásra hívja a szoftverfejlesztőket a müncheni sörkertek vibrálását idéző KEG sörművházba.

Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.