Az első videokonferencia megoldást a Synergon 2000-ben szállította a GDF SUEZ-nek, melyhez 2004. óta folyamatos rendszertámogatást is nyújt. 2009 őszén pedig megvalósult az új videokonferencia megoldás kivitelezése. A tapasztalatokról Balla Zsolt műszaki és informatikai igazgató nyilatkozott.

A társaság tulajdonosi viszonyok tekintetében közel száz százalékban a GDF SUEZ Csoporthoz tartozik, amely Európa egyik legnagyobb energetikai hálózata. A francia tulajdonú vállalatcsoport a világ egyik legjelentősebb energetikai cége. A szerteágazó kapcsolatrendszerrel rendelkező cég innovatív kommunikációs megoldásokat igényel az egyes székhelyek közötti optimális kapcsolattartás megvalósításához.

Ebben nyújt segítséget az a videokonferencia-rendszer is, melynek kiépítésében a Synergon működött közre. A beruházás megtérüléséről és a közös munkakapcsolat során szerzett tapasztalatokról Balla Zsolt műszaki és informatikai igazgató beszélt.

- Mi tette szükségessé annak idején az energetikai vállalat számára az első videokonferencia-rendszer kiépítését?

- A videokonferencia rendszer kiépítését már évekkel ezelőtt megkezdtük, tekintettel arra, hogy a GDF SUEZ Energia Magyarország Zrt. (korábbi nevén Égáz-Dégáz Zrt.) hazánk különböző régióiban végzett, és végez gázszolgáltató tevékenységet. Ennek megfelelően az egyes telephelyek, régiók, csomópontok között jelentősen nagy távolságot kell áthidalnunk. Amennyiben ezt utazással, személyes jelenléttel kívánnánk megtenni, úgy mind idő-, mind költség tekintetében nagy ráfordításokkal kellene számolni. Ennek alternatívájaként adódott, hogy videokonferencia berendezések beüzemelésével segítsük a távoli telephelyeken dolgozó munkatársak együttműködését.

- A videokonferencia rendszer változatai közül melyiket választották és miért?

- Az igényeink szempontjából telefonos és videón át történő kapcsolattartásra kialakított konferenciatermek technikai kiépítése volt a kedvező megoldás. A kezdetekkor a Polycom videokonferencia berendezéseivel indultunk, amelyek nagyon kedvező hangminőség elérését tették lehetővé, és évekig hatékonyan működtek három legfontosabb telephelyünk, Szeged, Győr illetve Budapest-Budaörs között. Idővel, a technológia fejlődésével lehetőség adódott minőségi javulás elérésére, a korszerűbb megoldást kínáló Tandberg berendezések használatával. Így a videokonferencia rendszerfejlesztés második ütemében megkezdtük a Polycom berendezések folyamatos cseréjét. A Tandberg berendezések kiválasztásakor legfontosabb célunk az volt, hogy egy olyan piacvezető megoldást használhassunk, amely hosszú távon is képes az igényeinket kielégíteni, emellett pedig sokoldalú integrációt biztosít az egész infrastruktúránkhoz.

- A projekt kivitelezéséhez a Synergonra esett a választásuk. Mely szempontok játszottak szerepet a döntés meghozatalakor?

- Társaságcsoportunk együttműködése hosszú időre mutat vissza a Synergonnal, és mindig kedvező tapasztalatokkal rendelkeztünk a szolgáltatások tekintetében. Ezek jelentették a kiindulási alapot. Emellett a videokonferencia berendezések szállítására és bevezetésére irányuló tender kiírásunkban a Synergon részéről érkezett a számunkra legkedvezőbb ajánlat. Így, miután a referenciák, és az ajánlat alapján is a Synergon kínálta a legkedvezőbb megoldást, egyértelmű lett a döntés, és a Synergont választottuk ki szállítóként, a későbbiekben pedig rendszertámogató partnerként is.

- Mi tette szükségessé 2004-től a folyamatos rendszertámogatás bevezetését?

- A videokonferencia rendszer bővülésével egyre összetettebbé vált annak működtetése. Ennek megfelelően a korlátozott belső erőforrásokat figyelembe véve világossá vált, hogy a rendszertámogatást külső partner igénybevételével tudjuk megfelelően kielégíteni. Úgy gondolom nem szükségszerű kiemelni, hogy miért is fontos hatékony, megfelelő kompetenciával, szaktudással, erőforrásokkal rendelkező partner bevonása, hiszen ezzel adott esetben pénzt, időt takaríthat meg társaságunk. Fontos szempont az is, hogy a jelentősen leterhelt belső erőforrások ilyen módon történő felszabadításával a megfelelő kapacitásokat át tudjuk csoportosítani, így az egész működés hatékonyabbá válik.

- Mennyire voltak elégedettek a Synergonnal mint üzleti partnerrel?

- A rendszer kiépítése különböző ütemekben valósult meg, melynek során a Synergon az elvárt szakmai kompetenciával, precizitással járult hozzá a projektünk sikeréhez. Ezen tapasztalatokból kiindulva alapoztunk a későbbi bővítés során is a Synergon közreműködésére. A végeredmény a tőlük megszokott, precíz kivitelezés volt. (x)
 

Egyre több ügyfélszolgálatosnak kell bizonygatnia, hogy nem robot

A tengerentúlon már gyakran vizsgáztatják az ügyfelek a call centerekben dolgozókat, hogy ők maguk nem mesterséges intelligenciával működnek-e, ami újabb jele lehet annak, hogy az ész nélkül végzett automatizálás könnyen vezethet zsákutcába.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.