Az éppen a héten zajló CES-en természetesen minden gyártó igyekszik kitűnni a hatalmas mezőnyből valami különlegességgel, sőt az sem baj, ha nem is egy érdekesség akad a tarsolyban. Valami ilyesmi lehetett a terv a Lenovónál is, hiszen a világ legjelentősebb PC-gyártója több területen igyekezett formabontó megoldásokkal szolgálni (a szó átvitt és teljesen szoros értelmében egyaránt).
A fényből veszi ki...
Ugyan a Self-Charging Bluetooth érkezését már tavaly decemberben megszellőztették, a töltést nem igénylő, vezeték nélküli billentyűzet hivatalosan a CES-en debütált. A periféria nevéhez hűen nem szorul külső segítségre, ha energiára van szüksége, hiszen az eszköz képes feltöltődni a levegőből, pontosabban a fényből.
A fényből vesz ki az áramot... (forrás: Lenovo)
A trükk a fotovoltaikus celláknak és a gyorsan töltődő szuperkondenzátoroknak köszönhető, amelyek elnyelik és tárolják a környezeti fényt. A hivatalos tájékoztatás szerint a billentyűzettel akár 45 napra is elvonulhatunk egy bunkerbe, mert ilyen sokáig képes töltés nélkül kibírni. Az újratöltés pedig mindössze 2 percet vesz igénybe egy 300 Lux fényerősségű forrás mellett.
A kínai gyártó a termék környezetkímélő voltát azzal is igyekszik kihangsúlyozni, hogy 95 százalékban újrahasznosított műanyagot használnak fel gyártásakor. A 70 dollárra beárazott termék várhatóan májusban kerülhet a boltok polcaira.
A kis egértől a svájci bicskáig
Az AdaptX Mouse viszont nem biztos, hogy eljut a forgalomba hozatalig, hiszen egyelőre csak egy koncepciómodellről van szó. Az összesen hat elemből álló, variálható csomag a legalapabb kiszerelésében egy kompakt egérként funkcionál, ám a darabokat kombinálva jelentősen bővíthető a mérete és a funkcionalitása is.
A darabok variálásával az alapegységből ergonomikus beviteli eszköz, utazási hub, memóriakártya-tartók vagy akár vészhelyzeti áramforrás is varázsolható, ami a gyártó szerint kellemesen elegyíti a praktikumot a hordozhatósággal. Hogy ebből lesz-e végül kereskedelmi modell, az még a jövő zenéje.
Végül pedig gördüljön fel a képernyő
A ThinkBook Plus Gen 6 esetében viszont nincs ilyen bizonytalanság, hiszen a nettó 2800 eurós ajánlott árcédulával érkező laptop a tervek szerint már idén nyáron debütál az európai piacon is. Az Intel Core Ultra 7 CPU-val hajtott, 32 gigabájtnyi RAM-mal szerelt géppel alapesetben egy 14 hüvelykes, 120 Hz-es OLED-kijelzőn dolgozhatunk, ám a lényeg, hogy ez utóbbin könnyen változtathatunk.
A Lenovo ugyanis nem véletlenül titulálja a világ első feltekerhető AI PC-jének a modellt, hiszen annak képernyője a beépített görgőknek és a csúsztatható keretnek köszönhetően 16,7 hüvelykig duzzasztható. A megnövelt felületen a remények szerint kényelmesebben tud a felhasználó különböző alkalmazásokat, elemeket egymás mellé/alá pakolni, vagy akár csak nagyobb méretben dolgozni egyetlen feladaton. Ha pedig végzett, csak visszagörgeti a képernyőt, és már indulhat is útjára.
(Címlapkép: Lenovo)
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak