A third-party alkalmazásfejlesztőket elzárja fontos funkcióktól. Leginkább a dal- és előadó-ajánlás hiánya lesz fájdalmas.

Korlátozza a webes API-ján keresztül elérhető funkciókat a Spotify. Mint a streamingszolgáltató fejlesztői blogján olvasható, a third-party alkalmazásfejlesztők a jövőben nem férnek hozzá a platform számos funkciójához. Nem használhatnak bizonyos elemzési funkciókat, lejátszási listákhoz, kategória lejátszási listákat, szerkesztői ajánlásokat stb. De a legfájdalmasabb valószínűleg az lesz, hogy nem használhatják a "kapcsolódó művészek" (Related Artists) és az "ajánlások" (Recommendations) funkciót.

A döntést többen azzal magyarázzák, hogy a Spotify szeretné megakadályozni olyan MI-alkalmazások építését, melyekhez Spotify-felhasználók adatait használják fel. A TechCrunch megkereste a szolgáltatót, amely válaszában azt írta, hogy az új biztonsági kihívások kezelése követelte meg a változtatásokat a nyilvános API-n. Csak így tudják ugyanis korlátozni azokat a fejlesztőket, akik visszaélnek a cég API-jával, például azt a platformon törvénytelen adatkaparásra használják.

Azokat a funkciókat tiltották le, melyeken keresztül a Spotify-felhasználók zenehallgatási szokásairól lehetett információkhoz jutni, például arról, hogy mely előadókat és dalokat milyen hallgatói csoportok milyen gyakorisággal hallgatnak. A Spotify szerint ezek az adatok olyan versenyképes MI-alapú zeneajánló modellek létrehozására lehetne felhasználni, melyeken a Spotify maga is dolgozik néhány éve.

A további tiltott funkció is hasonló lehetőséget hordoz

Letiltották a hozzáférést a Spotify hangelemzési funkciójához (Audio Analysis), amely a zeneszámok szerkezetét és ritmusát írja le, valamint az ún. Audio Featureshöz, amely egy dal különböző jellemzőire utal, például megadja, hogy adott zeneszámra lehet-e jól táncolni, mennyire energikus, vagy hogy akusztikus szám-e.

Elzárja a fejlesztőket a különböző listáktól is. Nem férhetnek hozzá sem a kiemelt, sem a kategórián belüli listákhoz, sem a szerkesztői (algoritmikus) ajánlatokhoz.

A korlátozás csak az új és az ún. fejlesztői módban lévő appokra érvényes, írja a szolgáltató.

Valószínűleg a Spotify felelőseit sem lepte meg, hogy a fejlesztői közösség nem fogadta kitörő örömmel a változásokat. A szolgáltató fórumán, de más fejlesztői fórumon is többen amiatt háborogtak, hogy ezeket a funkciókat használó appon dolgoznak, de annak nincs köze az MI-alapú ajánlásokhoz. Most mégis dobhatják kukába eddigi munkájukat. Azt pedig a legtöbb hozzászóló kétségbe vonja, hogy a lépésnek bármi köze lenne a biztonsághoz – sokkal inkább a verseny korlátozásához. (Utóbbi ellen egyébként vehemensen küzd a svéd szolgáltató, már amennyiben ő a kárvallotja az ilyen gyakorlatnak.)

Piaci hírek

Megsemmisültek Kínában a külföldi mobilok

Egy helyi kutatócég szerint októberben majdnem feleannyi nem kínai kötődésű okostelefont adtak el a távol-keleti birodalomban, mint egy évvel korábban.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.