A vezérigazgató személye már korábban kiderült, most már vezérhelyettesek cseresora is ismert.
Hirdetés
 

Megvan, kik töltik be a legfontosabb pozíciókat a Telenorban a tulajdonosváltás napokban megtörtént hatósági jóváhagyása után. A vezérigazgató személyére már júniusban fény derült, most a vállalat azt is közölte, kik fogják segíteni Jan Hanuš munkáját. Az új vezetők megbízása augusztus 1-étől szól.

A közlemény szerint eddig a pénzügyi vezérigazgató-helyettesi, a marketing vezérigazgató-helyettesi, valamint vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettesi pozícióiban történt változás, és Jan Hanuš vezérigazgatói kinevezése is augusztus első napjától hivatalos.

A három új vezérhelyettes

Az új pénzügyi vezérigazgató-helyettes Martin Oravec. Pályafutását az Ernst&Youngnál (most EY) kezdte vezető tanácsadóként, de dolgozott a Deloitte-nál is, ahol tranzakciós és M&A ügyletekkel foglalkozott. Eddigi pályafutása során több telekommunkációs cégnél is megfordult. Összesen hét évet töltött a cseh O2-nél (korábban Telefónika), de dolgozott a Czech Telekomnál és a Tesco Mobile-nál is, többnyire pénzügyi vezetőként.

Az új marketing vezérigazgató-helyettes Mohamed ElSayad. Az egyiptomi származású szakember több mint 20 éves nemzetközi tapasztalattal rendelkezik a digitális stratégiák, a márka- és termékinnováció területén; tanácsadóként számos nagyvállalat és startup cég munkáját segítette – áll a vállalat közleményében. 2004-2010 között az MSN Arabia ügyvezető igazgatója volt. 2011-2015 között a Du nevű integrált telekommunikációs szolgáltató elnökhelyettese, majd vezérigazgatója. 2016-ban megalapította a Dubai Angel Investorst. A szakember a magyar piacot is jól ismeri, hiszen előző munkahelyén, a Magyar Telekomnál 2015-től dolgozott lakossági marketingigazgatóként, pályafutását ottani kinevezésekor ismertettük.

A vállalati kapcsolatok területére belülről érkezett az új vezérigazgató-helyettes, Drozdy Győző. Az elismert szakember szakmai karrierje szorosan kötődik a Telenorhoz, hiszen 1993-ban első magyar munkatársként csatlakozott az akkor még Pannon GSM néven futó céghez. Azóta számos felelős pozíciót megjárt a vállalaton belül. Műszaki igazgatóhelyettesként részt vett a vállalat, valamint a műszaki osztály felépítésében, később pedig vezérigazgató-helyettesként ő volt a felelős a 3G licenc elnyeréséért. 2011 óta vezérigazgatói stratégiai tanácsadóként segíti a Telenor munkáját. A magyarországi mobilhálózat kiépítéséért végzett munkájának elismeréseként megakapta a Gábor Dénes-díjat.

Közösség & HR

Jól kezdődött az év az Alphabetnél, de a neheze csak most jön

A Google anyavállalatának első negyedéves számai kifejezetten impozánsak, ám a Tump-féle vámháború és a cég feldarabolásával fenyegető jogi eljárások miatt a közeljövő már nem ilyen rózsás.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.