A ma debütáló FlexPai 2 minden szempontból jobb élményt ígér elődjénél. Erre mondjuk szükség is van, ha sikeresebb akar lenni a rokonnál.

A Royole szűk másfél évvel ezelőtt dobta piacra a FlexPai elnevezésű mobil eszközét, amivel sikeresen beelőzte a nagy gyártókat a hajlítható kijelzős telefonok szegmensében. Az elsőségnek ugyan van némi pozitív marketinghatása, ám mindez nem sokat ér, ha maga a termék több gyermekbetegségtől szenved. Ezek a problémák sajnos az úttörő készüléket is kísértették, így különösen fontos lenne, hogy a második generáció már minőségével is ki tudjon tűnni a lassan, de biztosan bővülő mezőnyből.

Duplán második nekifutás

A FlexPai 2 bemutatkozásán egyébként már egy hónapja túl is lennénk, ám a koronavírus miatt lefújt MWC (Mobile World Congress) értelemszerűen nem tudott platformot biztosítani a kínai gyártónak arra, hogy új fejlesztésével büszkélkedhessen a világ előtt. Erre így csak most, otthoni terepen nyílt lehetőség.

A csütörtöki sajtóbemutató a hajlítható mobil legfontosabb alkatrésze, a kijelző körül forgott. A harmadik generációnál tartó Cicada Wing FFD (Fully Flexible Display) technológia minden szempontból minőségibb technológiai megoldásokat ígér. Ebbe egyaránt beletartozik a nagyobb hajlíthatósági tartomány és a sokkal tágabb betekintési szög is. A 7,8 hüvelykes kijelző jobb fényerőt, szebb kontrasztokat, szélesebb színskálát ígér elődjénél.
  

 

A készülék egyéb paraméterei is ígéretesek. A Qualcomm Snapdragon 865 csipjének és a szupergyors LPDDR5 RAM használatának köszönhetően a piac egyik legizmosabb szereplője debütálhat most. A FlexPai 2-ben alapfelszereltségnek számít az 5G modul is.

Ahogy azt mostanában a csúcskategóriás mobiloknál már megszokhattuk, itt is négy szenzor segíti majd a minél jobb képek elkészítését. A hangzásról pedig sztereó hangszórók gondoskodnak.

A tesztek alapján 200 ezer összecsukást is elviselő váz két része a fejlesztésnek köszönhetően szinte teljesen egymásnak simulhat zárt állapotban. A gyártó pedig igyekezett megnyugtatni mindenkit, hogy az első generációs hajlítható eszközöknél típushibának számító "kijelzőráncosodást" is sikerült szinte nullára redukálni.

Már partner is akad

A Royole nevével sokan akkor találkoztak először, amikor 2018 végén debütáltak a FlexPai-jal. Mivel a készülék sok kezdeti fejlesztési problémával küzdött, így az elsőség ténye ellenére nem igazán sikerült növelni a cég befolyását az olyan óriások által uralt mobilpiacra, mint amilyen a Samsung, a Huawei, vagy éppen az Apple.

Ez valószínűleg a FlexPai 2 megjelenésével sem fog érdemben változni, de ha csak a hajlított kijelzők szegmensét nézzük, ott sokat érhet az a szintén most bejelentett együttműködés, amelyet a ZTE-vel kötöttek. A szintén kínai, de azért lényegesen ismertebb mobilgyártó ugyanis a Royole kijelzőjét fogja használni saját modelljeiben.

Konzumer tech

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.