Egy alig hat hónapja alakult fedőcég védjegybejelentései alapján már a nevét is tudni vélik a jövő év elejére várt termékeknek.

A Bloomberg új védjegybejelentésekre hivatkozva számolt be róla, hogy valószínűleg már a neve is megvan az Apple legjobban várt új termékének. A kevert valóságot (mixed reality) biztosító headset hosszú ideje az első olyan termék lehet, amelynek révén a vállalat megjelenik egy teljesen új termékkategóriában, és ott rögtön olyan eszközökkel versenyezne a leendő metaverzum felhasználóiért, mint a Facebook Oculus Quest vagy a Sony PlayStation VR.

A lap szerint az Egyesült Államokban, az Európai Unióban, az Egyesült Királyságban, Kanadában, Ausztráliában, Új-Zélandon és néhány másik országban is benyújtották a kérelmet a "Reality One", a "Reality Pro" és a "Reality Processor" elnevezésekre. Az Apple nem kívánta kommenálni a Bloomberg értesüléseit, de a márkanevek vélhetően már azokra a titokzatos AR/VR headsetekre vonatkoznak, amelyeket a várakozások szerint jövő év elején jelentenek be.

A kérelmek formálisan egy Immersive Health Solutions nevű, delaware-i székhelyű fedőcéghez kapcsolódnak, azt pedig a még furcsább nevű Corporation Trust Co jegyezte be, amelyik az év elején részt vett a "realityOS" védjegy bejelentésében is. Ahogy a riportból kiderül, az Apple és más vállalatok is gyakran alkalmazzák ezt a megközelítést a védjegyek titokban történő biztosítására, hogy azok rendelkezésükre álljanak, ha termékeik is készen állnak már a piacosításra.

Semmit sem tudnak, de mindent sejtenek

Bár az Apple hivataloan még mindig nem jelentette be, hogy bármilyen VR/AR terméket fejlesztene, az elemzők szerint azok már jövőre megjelenhetnek 2 ezer dollár (korábbi becslések szerint akár 3 ezer dollár) körüli áron. Összehasonlításképpen: a Meta Quest 2 eszköze éppen 500 dollárba kerül. A várakozások 8K-s kijelzőkről, minimum M1 Pro-szintű teljesítményről és akár 14 beépített kameráról szólnak, és a Gizmodo gyűjtése alapján kettős 4K-s OLED mikrokijelzők, plusz legalább 6 optikai modul kombinációja biztosítaná hozzá a folyamatos R-szolgáltatásokat.

A Bloomberg szerint a Reality One és a Reality Pro védjegyek többféle termékte utalnak hasonló módon, mint ahogy mondjuk az iPhone és az Apple Watch is működik. A Reality Processor elnevezés egy új, szintén házon belül tervezett csipre utalhat, amelyet kifejezetten a headsethez terveztek, de a fentiek alapján lehetséges, hogy egyszerűen csak most próbálnak megszerezni olyan márkaneveket, amelyeket alkalmom adtán nem akarnak drágán megvásárolni másoktól.

Annak ellenére, hogy a Apple formálisan még a legelső headsetről sem közölt semmit, a lapok máris a második generációs Reality headsetekről közölnek értesüléseket. Ezeket a zuhanyhíradóban valamikor 2025 első felébre várják, és az LG által szállított micro-OLED panelekre számítanak bennük, miközben az első, MK1-es verzióhoz még a Sony szállíthatja a kijelzőket. A második modellt állítólag már csúcskategóriás és olcsóbb kivitelben is szállítani fogják.

Konzumer tech

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.