Ezúttal a listakészítő Wunderlist csatlakozik a céghez és kerül be a mobilos kínálatba.

Nem csillapodik a Microsoft felvásárlási kedve, ha bejáratott, alapfeladatokat megoldó mobilos alkalmazásokról van szó. Az Acompli és a Sunrise után a WSJ információi ara utalnak, hogy a redmondiak következő célpontja a berlini 6Wunderkinder nevű startup, akik a hasonló nevű szervező alkalmazással már 10 millió felhasználót szereztek.

A legfontosabb to-do-list

Az üzletet egyelőre egyik fél sem erősítette meg, de MS eddigi törekvéseit nézve teljesen logikus a Wunderlist megszerzése. Az összes fontos mobilplatformon jelen lévő ingyenes alkalmazás a listakészítésre specializálódott, rendelkezik webes felülettel is és a felhőben tárolt adatokat folyamatosan szinkronizálja a különböző felületekre, készülékekre.

A WSJ úgy tudja, hogy a 6Wunderkinder GmbH 100-200 millió dollár közötti összegért kerülhetne a Microsoft tulajdonába, az alkalmazottak azonban maradhatnak Berlinben, és onnan folyna a szolgáltatás integrálása a MS rendszereibe. A fejlesztőcsapat a munka 2010-es megkezdése óta összesen 24 millió dollárnyi kockázati tőkebefektetésen van túl, és 2014 végére 10 millió felhasználóval rendelkeznek.

A Wunderlist a fejlesztési folyamat elején még PC-re, Mac-re, Linuxra jelent meg, de azt követően rögtön elindult a mobilis verziók hegesztése is. A listák készítése csak a kiindulási alap a Wunderlist esetében, mivel ehhez több, a csoportmunkát segítő lehetőség van benne. Ilyen a listák másokkal való megosztása, az emlékeztetők, alfeladatok, kommentek, fájlok hozzáadása, vagy a listák hashtagekkel való ellátása.

Bekerülnek a nagy közösbe

Lehetőség van e-mail útján is bővíteni a meglévő listákat, amihez mindössze egy levelet kell küldeni a szükséges információkkal. Desktop környezetben böngészés közben egy beépülő segít a neten talált infók hozzáadásában, ami Chrome, Firefox és Safari alatt is elérhető. A vállalkozás a bevételeit eddig a fizetős verzió (Wunderlist Pro) értékesítéseiből szerezte, ami a kulcsfunkciókkal összefüggő (listák, al-listák létrehozása, fájok feltöltése), jellemzően számbeli korlátozást oldja fel.

A Microsoft központi stratégiája a mobilos felhasználók, rendszertől függetlenül történő megnyerése, amit elsősorban produktivitással összefüggő alkalmazásokkal igyekszik elérni. A saját Office termékek mobilosítása mellett a másik központi folyamat olyan kiforrott, a saját területükön sikeres alkalmazások megszerzése, mint az átlátható levelezést bonyolító Acompli (ezt címkézték át később Outlookra), vagy a Sunrise nevű naptárprogram.

Frissítés: 

Nem kellett sokat várni a hír hivatalos megerősítésére: mindkét fél közleményben jelentette be a felvásárlás tényét (értékét viszont egyik oldalon sem érintették). A 6Wunderkinder csapata csatlakozik a Microsofthoz annak érdekében, hogy a vállalat még jobban erősíthesse mobilos és felhő tárhely alapú törekvéseit. A Wunderlist alkalmazás továbbra is elérhető és ingyenes marad az összes platformra, és a fizetős, üzleti verziók árazása is változatlan. A csapat Berlinben folytatja a munkát, az app képességeit, lehetőségeit pedig csak valamikor később láthatjuk viszont a MS termékeiben, szolgáltatásaiban.

Mobilitás

Hadat üzennek a Wikipedia szerkesztői az MI-szennyezésnek

Programot indítottak a Wikipédia védelmében a félrevezető, mesterséges intelligenciával generált információval szemben, ami általában is egyre nagyobb mértékben károsítja az online információs teret.
 
Hirdetés

A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött

A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.

A probléma szorosan összefügg a felhő miatt egyre népszerűbb mikroszerviz architektúrák és webalkalmazások, pontosabban a használatukhoz szükséges API-k terjedésével.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.