Némi fáziskéséssel a Microsoft is előrukkolt a saját házi streaming megoldásával.

A mobilokon, táblagépeken tárolt tartalmak nagyobb kijelzőkön való megjelenítése nem új keletű probléma, amit a Google a tavalyi I/O konferencián bemutatott Chromecast képében meg is oldott. A Microsoftnál egy kicsit lassabban őrölnek a malmok, vagy eddig máson volt a hangsúly, mivel a most jutott el oda a vállalat, hogy megalkossa a kijelző tartalmának külső megjelenítőkre való streamelését.

Miracast párti

Nem dicsérnénk meg az eszköz nevének kiötlőjét, mivel a Wireless Display Adapter, azaz a Vezeték Nélküli Kijelző Adapter titulus pontos leírást ad ugyan a várható képességekről, mégis nehéz lázba jönni a hallatán. Technológiailag azonban már van pár érdekesség, és az is új a Chromecasthoz, illetve a hasonló megoldásokhoz képest, hogy a MS az üzleti felhasználókra is gondolt a tervezéskor.

A WDA (nevezzük így, hogy egyszerűbb legyen) egy HDMI portban végződő, pendrive formájú vevőegység, amiből egy USB kábel lóg ki. Használat előtt mindössze annyi teendő van, hogy a televízió, a monitor, vagy projektor HDMI portjába dugjuk az eszközt, az USB-t pedig a szintén ott található portok valamelyikébe, mivel így kap energiát a kütyü.

A Chromecasthoz képet újdonság, hogy a streamhez bármilyen, Miracast szabványt támogató készülékre van szükség, legyen az egy Windows 8.1-es táblagép, vagy androidos mobil. A dongle elhelyezése után csak a készülékek párosítása maradt és máris kilőhetjük a mobil eszköz kijelzőjén megjelenő képet és hangot.

Mivel a projektorokat is támogatja, így egy üzleti tárgyalás során könnyen megoldható a prezentációba való bekapcsolódás saját eszközzel, és arra is van lehetőség, hogy a kiterjesszük a kijelző tartalmát, vagyis lejátszás közben a kézben lévő eszközön folytassuk a munkát.

Fejlettebb, de drágább is

A rendszer egyik nagy előnye, hogy a Miracast támogatás miatt bármilyen tartalom, alkalmazás átjátszható, nincs szükség egyedi, app alapú támogatottságra. Ha egy készülék tudja a Miracastot, akkor onnantól kezdve korlátok nélkül működik az összes létező tartalomra nézve. Ez alkotja a másik előnyt, mely szerint a Chromecast csak androidos eszközökkel (és a saját stream szabványával) működik együtt, addig a WDA minden Windows 8.1-es, illetve Android 4.2.1 feletti eszközzel együttműködik.

Mindezen előnyöknek alaposan meg is kérik az árát, mivel a Wireless Display Adapter közel a Chromecast duplájába, 60 dollárba fog kerülni. A hazai vásárlók csak problémásan juthatnak hozzá a kütyühöz, mivel az árusítás a Microsoft online, illetve hagyományos boltjaiban, valamint a Best Buy kínálatában lesz elérhető októbertől.

Konzumer tech

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.