A frissen felvásárolt távközlési szolgáltató élére a cégcsoport általános vezérigazgató-helyettese, Blénessy László kerül.
Hirdetés
 

Az év elején aláírt, majd néhány napja hivatalosan is lezárt Vodafone-akvizíciónak köszönhetően a 4iG Nyrt. az Antenna Hungárián keresztül 51 százalékos, míg a Magyar Állam a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt.-n keresztül 49 százalékos tulajdonrészt szerzett Magyarország második legnagyobb konvergens távközlési vállalatában.

Az itthoni léptékkel mérve kiemelkedő jelentőségű, összesen 660 milliárd forintos tranzakciót új vezetők kinevezésével igyekszik lekövetni a friss tulajdonos. A 4iG témában kiadott mai sajtóközleménye szerint az igazgatóság a Vodafone Magyarország és a meglévő távközlési portfólió integrációja érdekében új felsővezetőket nevezett ki a cégcsoporthoz frissen csatlakozott társaság, valamint az anyavállalat irányításába. A vezetők feladata a csoporton belüli szinergiák azonosítása és az üzleti működési folyamatok összehangolása lesz.

2023. március 1-től Sacha Dudlert a 4iG transzformációért és integrációért felelős vezérigazgató-helyettesévé nevezik ki, aki az elmúlt egy évben a cégcsoport albán távközlési vállalatainak összeolvadását felügyelte. A Vodafone Magyarország vezérigazgatója Blénessy László, az általános vezérigazgató-helyettes Tábori Tamás, míg a pénzügyi vezérigazgató-helyettes Thurzó Csaba lett.

Blénessy László (képünkön balra) számos informatikai és távközlési vállalat munkatársaként, vezetőjeként dolgozott több évtizedes karrierje során. Első munkahelye a Matáv Pécsi Távközlési Igazgatósága volt, ahol a műszaki területen hálózatfejlesztéssel és tervezéssel foglalkozott, majd 1997-ben csatlakozott a T-Systems elődjéhez, a Daten-Kontorhoz. 2014-től a T-Systems Nagyvállalati Alkalmazásfejlesztési területét irányította Igazgatói pozícióban, majd a Kiemelt Megoldások Vállalati Igazgatója 2017 végéig. 2018-tól az INNObyte vezérigazgatói tanácsadójaként, majd 2020-tól többségi tulajdonosként a kereskedelmi, gyártási folyamatok irányításáért, valamint a stratégia, innováció és üzletfejlesztés területekért felelt.

A 4iG 2020-ban vásárolta meg az INNObyte többségi tulajdonrészét, azóta vezetői pozíciót tölt be a cégcsoportban, tagja az igazgatóságnak. 2022. szeptembere óta a csoport üzleti területeiért felelős általános vezérigazgató-helyettese, továbbá 2023. január 1-től a telekommunikációs portfólió koordinálása is feladatai közé tartozik az Antenna Hungária vezérigazgatójaként.

A Vodafone Magyarország vezérigazgató-helyettesének választott Tábori Tamás (középen) korábban 12,5 évet töltött a távközlési cégnél (2005-2017 között) különböző vezetői pozíciókban. Ezt követően két évig a Magyar Telekom csoportnál dolgozott, a középvállalati üzletág területén, végül a lakossági termékekért felelős tribe leadere volt. 2022-ben csatlakozott a 4iG Csoporthoz a DIGI Magyarország ügyvezető igazgatójaként.

Thurzó Csaba (jobbra), a Vodafone gazdasági vezérigazgató-helyettese több mint 18 év vezetői tapasztalattal rendelkezik, többek között a Forrás Nyrt. mellett a Magyar Posta pénzügyi irányításáért is felelt korábbi pozícióiban.  A 4iG Csoporthoz 2018-ban csatlakozott gazdasági és operatív vezérigazgató-helyettesként, 2022 szeptembere óta a cégcsoport gazdasági általános vezérigazgató-helyettesként koordinálja a hazai és külföldi tagvállalatok pénzügyi-gazdasági működését.

Közösség & HR

Trump a nem létező robothadseregnek is keresztbe tett

Eddig sem volt könnyen hihető, hogy az egyre nagyobb bajban lévő Tesla már az idén ezerszám gyártja majd a humanoid robotokat, de a kínai kereskedelmi korlátozásokkal alapanyag sem feltétlenül lesz a gyártásukhoz.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.