Már bejegyzés alatt áll a 4iG Space and Technology Zrt., amely az alapítást követően 45 százalékos tulajdont szerez a Remred Technológiai és Fejlesztő Zrt.-ben.
Hirdetés
 

Tavaly novemberben jelentette be a 4iG Csoport, hogy racionalizálja struktúráját, és tevékenységeik alapján integrálja a leányvállalatait. Ennek első látványos jele volt, hogy februárban az új struktúrához igazították a csoport felső vezetését.

A vállalat ma közleményben jelentette be, hogy űripari és űrtechnológiai érdekeltségeit holdingvállalat alá szervezi. Bejegyzését követően a 4iG Space and Technology Zrt. (4iG S&T Zrt.) irányítja a cégcsoport érdekeltségébe tartozó űripari- és műholdgyártási, valamint az autonóm repülőgépek fejlesztésével és gyártásával, a drónvédelemmel, továbbá a védelmi digitalizációs szolgáltatásokkal kapcsolatos tevékenységeket. A holdingvállalat lesz a közvetlen tulajdonosa a Rotors and Cams Zrt.-nek, a RAC Antidrone Zrt.-nek, a Hungaro DigiTel Kft.-nek, a Spacecom Ltd.-nek és a CarpathiaSat Zrt.-nek.

A 4iG S&T Zrt. a bejegyzését követően bővül is: a 4iG Nyrt. ugyanis előzetes megállapodást kötött a Remred Technológia Fejlesztő Zrt. 45 százalékos részesedésének megszerzéséről. Ez a tulajdonrész tőkeemelés útján kerül az alapítását követően a holdingvállalat érdekeltségébe.

Nemzetközi űrkutatási projektekben dolgoznak

A Remred jogelődje a HUN-REN kutatóhálózathoz tartozó Energiatudományi Kutatóközpont leányvállalataként jött létre. Jelenleg mintegy százan dogoznak a cégben, amely beszállítója például a NASA és az ESA közös emberes Hold-projektjének, az Artemis – Lunar Gateway-nek, a Comet Interceptor bolygóközi küldetésnek és a marsi kőzetminták földi visszajuttatását célzó Mars Sample Return programnak. Foglalkozik űridőjárással, űrsugárzással, továbbá az ezekhez szükséges speciális berendezések fejlesztésével és gyártásával is.

A cég kapacitásainak növelésére készül. Martonvásáron 4000 négyzetméteres, gyártásra, összeszerelésre, integrációra és tesztelésre is alkalmas űrtechnológiai központot építenek, ahol 85-en dolgoznak majd. A központban a tervek alapján maximum 400 kg tömegű műholdakat lehet összeszerelni.

A 4iG S&T ideiglenesen megbízott vezérigazgatója dr. Sárhegyi István, a 4iG Nyrt. elnöki kabinetvezetője lesz. Ő felel a holdingvállalat indulásának stratégiai irányításáért, a stratégiai projektek beindításáért, valamint a társaság menedzsmentjének és szervezeti felépítésének kialakításáért. Munkáját vezérigazgató-helyettesként Yon Rosenberg, a SpaceCom globális műholdüzemeltető vállalat korábbi igazgatója, szakmai munkatársként Molnár Sándor, a Hungaro DigiTel kereskedelmi vezetője, valamint Zábori Balázs, a Remred vezető űrmérnöke, az Európai Űrügynökség (ESA) holdmissziós testületének tagja támogatják.

"Az akvizíció jól illeszkedik abba a középtávú stratégiába, amelyet a 4iG és védelmi ipari globális vállalat, a Rheinmetall AG közösen mutatott be tavaly novemberben. Az űripar, a védelmi digitalizáció, az autonóm repülőgépek gyártása, illetve drónelhárítás területén a két vállalat közösen tervezett fellépése 1,7-2,3 milliárd euró bevételt jelenthet az elkövetkező legfeljebb 5 év során" – olvasható a csoport közleményében.

(Illusztráció forrása: 4iG)

Piaci hírek

Trump a nem létező robothadseregnek is keresztbe tett

Eddig sem volt könnyen hihető, hogy az egyre nagyobb bajban lévő Tesla már az idén ezerszám gyártja majd a humanoid robotokat, de a kínai kereskedelmi korlátozásokkal alapanyag sem feltétlenül lesz a gyártásukhoz.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.