A Sidewalknak nevezett szabványt a Bluetooth és a Wi-Fi, illetve az 5G közé pozicionálják: az első kettőnél nagyobb a hatótávolsága, utóbbinál kisebb az energiaigénye.

Seattle-i rendezvényén az új termékei mellett egy hosszabb távú tervet is bejelentett az Amazon: a vállalat saját rádiós adatátviteli technológiát fejlesztett ki. Annak ellenérte, hogy Los Angelesben már meg is kezdték a Sidewalknak nevezett saját átviteli szabvány tesztelését, szinte semmit sem árultak el annak technológiai háttérről. Annyi viszont bizonyos, hogy a Sidewalk kis adatcsomagok továbbítására alkalmas, azaz elsősorban a háztartások IoT-s eszközeinek, szenzorainak kommunikációjára használnák.

Nagyobb hatótávolság és kisebb energiaigény

A szabványt a Bluetooth és a Wi-Fi, valamint az 5G közé pozicionálták: az előbbieknél nagyobb a hatótávolsága, utóbbinál viszont jóval kisebb az energiaigénye. Ez azonban azt eredményezte, hogy csak kis adatcsomagok továbbítására alkalmas, ami azonban az okosotthon-szenzorok esetében bőven elegendő is. A Sidewalk a 900 MHz-es spektrum egy keskeny sávú átvitelhez az USA-ban engedély nélkül használható sávjában működik. Maximális hatótávolsága, amely függ a hozzáférési pont és az IoT eszközök elhelyezkedésétől is, nagyjából 1,6 km. Mint azt a bemutatón Dave Limp, az Amazon eszközfejlesztésekért felelős vezetője mondta, olyan hálózatban gondolkodtak, amely egyszerűen, olcsón telepíthető és használható.

Los Angelesben 700 tesztkészüléket osztottak szét, amelyekkel egyelőre csak egyedi hozzáférési pontokat tesztelnek, de később ezeket majd hálózatba is kötik. Az első alkalmazás is megvan hozzá: a kutyákra szerelhető Ring Fetch nyomkövető, amely az új szabványt használva kommunikál a lakásban lévő hozzáférési ponttal. A nyomkövető tájékoztatja a gazdát kutyája pozíciójáról, illetve riasztást is küld, ha az állat egy bizonyos zónából kimegy.

Az Amazon azt ígérte, hogy harasosan elérhetővé teszi az új protokoll leírását, hogy más készülékgyártók is integrálhassák az eszközeikbe.

Mobilitás

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.