A két biztonsági divíziót tavaly vásárolta fel, majd olvasztotta egybe a Symphony Technology Group. A tulajdonos döntése értelmében Trellix néven folytatódik a közös munka.

Búcsút inthetünk két komoly brandnek a vállalati információbiztonsági piacon, mivel a tulajdonos Symphony Technology Group (STG) bejelentette, hogy a korábban megvásárolt, majd ősszel egy szervezetbe gyúrt McAfee Enterprise, illetve a FireEye termékrészlege a továbbiakban egységes márkanév alatt, Trellixként jelenik meg a piacon.

A név az angol trellis szóból ered, ami többek között lugast jelent. A kertek diszkrét védelmét ellátó, részben organikus szerveződés ugyanis az STG szerint jól passzol a Trellix céljához, miszerint olyan élő, adaptációra képes biztonsági rendszert kínálnak, amely a legkomolyabb veszélyektől is képes megvédeni a szervezeteket.

XDR-ben nyomulnának

A fókusz a mesterséges intelligenciára és automatizált megoldásokra épülő fenyegetésfelfedezésen és reagáláson lesz. Ez azt jelenti, hogy az új márka a mostanában egyre felkapottabb szegmensben, az úgynevezett XDR (eXtended Detection and Response) platformok területén igyekszik majd maradandót alkotni. Az XDR fontos kritériumának számit: a telemetriai források plug-and-play (konfiguráció nélküli) becsatolása, az automatikus frissülés, az észlelés-feltartóztatás-helyreállítás egyesítése, az öntanulási képesség, illetve a multifunkcionalitás, ami itt a biztonság határterületeinek erősítését jelenti.

A vezető gyártók szinte mind rendelkeznek ilyen jellegű megoldással. A felvásárlás előtt mind a FireEye, mind a McAfee kihozta saját XDR platformját, ugyanakkor a Trellix élére kinevezett, korábban a FireEye termékrészlegét vezető Bryan Palma szerint a két korábbi külön szervezet egymást kiegészítő képességei és technológiái komoly előnyt jelenthetnek majd az ügyfelekért vívott harcban.

A jelenleg nagyjából 5000 embert foglalkoztató Trellix együttes ügyfélköre 40 ezer partnert számlál, amely éves szinten 2 milliárd dolláros forgalmat generál.

Biztonság

Csalóknak jöhet jól, hogy a ChatGPT még a nagyvállalatok címét is gyakran elhibázza

Egy információbiztonsági cég hívta fel a figyelmet arra, hogy a sokszor badarságokat tényként beállító chatbotokra való túlzott támaszkodás komoly lehetőségekkel kecsegteti netes bűnözőket.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.