A két biztonsági divíziót tavaly vásárolta fel, majd olvasztotta egybe a Symphony Technology Group. A tulajdonos döntése értelmében Trellix néven folytatódik a közös munka.
Hirdetés
 

Búcsút inthetünk két komoly brandnek a vállalati információbiztonsági piacon, mivel a tulajdonos Symphony Technology Group (STG) bejelentette, hogy a korábban megvásárolt, majd ősszel egy szervezetbe gyúrt McAfee Enterprise, illetve a FireEye termékrészlege a továbbiakban egységes márkanév alatt, Trellixként jelenik meg a piacon.

A név az angol trellis szóból ered, ami többek között lugast jelent. A kertek diszkrét védelmét ellátó, részben organikus szerveződés ugyanis az STG szerint jól passzol a Trellix céljához, miszerint olyan élő, adaptációra képes biztonsági rendszert kínálnak, amely a legkomolyabb veszélyektől is képes megvédeni a szervezeteket.

XDR-ben nyomulnának

A fókusz a mesterséges intelligenciára és automatizált megoldásokra épülő fenyegetésfelfedezésen és reagáláson lesz. Ez azt jelenti, hogy az új márka a mostanában egyre felkapottabb szegmensben, az úgynevezett XDR (eXtended Detection and Response) platformok területén igyekszik majd maradandót alkotni. Az XDR fontos kritériumának számit: a telemetriai források plug-and-play (konfiguráció nélküli) becsatolása, az automatikus frissülés, az észlelés-feltartóztatás-helyreállítás egyesítése, az öntanulási képesség, illetve a multifunkcionalitás, ami itt a biztonság határterületeinek erősítését jelenti.

A vezető gyártók szinte mind rendelkeznek ilyen jellegű megoldással. A felvásárlás előtt mind a FireEye, mind a McAfee kihozta saját XDR platformját, ugyanakkor a Trellix élére kinevezett, korábban a FireEye termékrészlegét vezető Bryan Palma szerint a két korábbi külön szervezet egymást kiegészítő képességei és technológiái komoly előnyt jelenthetnek majd az ügyfelekért vívott harcban.

A jelenleg nagyjából 5000 embert foglalkoztató Trellix együttes ügyfélköre 40 ezer partnert számlál, amely éves szinten 2 milliárd dolláros forgalmat generál.

Biztonság

10 milliárd dollárért válik meg informatikai cégeitől a Boeing

A Thoma Bravo magántőketársaság ezért a tetemes summáért összesen négy leányvállalatot vesz át a gondokkal küzdő repülőgépgyártó óriástól.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.