Mobil- és internetszolgáltató is lesz a tavaly állami tulajdonba került Antenna Hungária. Mától indítja az új szolgáltatásokat.

Október 1-jétől vezetékes és mobil netet, valamint mobil hangszolgáltatást is kínál lakossági előfizetőknek az Antenna Hungária (AH). A tavaly tavasszal állami tulajdonba került vállalat, melynek fő profilja a televíziós műsorszórás, így gyakorlatilag a haza távközlési piac legújabb triple play szolgáltatójává vált.

Az ügyfelek megtartásáért bővítenek

A szolgáltatások bővítése elsősorban a régi ügyfelek megtartását szolgálja, de új ügyfelekre is számítanak, főleg az internettel gyengébben lefedett területekről. Szabó Péter, az AH lakossági üzletágának igazgatója, ezres nagyságrendűnek becsüli az új szolgáltatások nyomán az év végéig várható előfizetői többletet.

Az új vezetékes internet, valamint a mobil hang- és adatszolgáltatások műszaki hátterét egy külső cég, a Netfone Telecom Távközlési és Szolgáltató Kft. biztosítja. A magyar magánszemélyek tulajdonában lévő, kis- és nagykereskedőként egyaránt számon tartott távközlési társaság öt éve áll kapcsolatban az AH-val. A vezetékes internethez adsl technológiát használ, míg a mobilszolgáltatás a Vodafone-nal korábban kötött virtuális mobilszolgáltatói (MVNO) megállapodással biztosítják. A MinDig TV Extra szolgáltatás keretében kínált új csomagok rugalmasan párosíthatók az AH fizetős tévéajánlataival. A mobil kínálat érdekessége, hogy egy díjcsomag akár 4 SIM kártyához is köthető.

AH internet- és mobilszolgáltatások | Create infographics

Ígéretes jövő előtt az OTT-szolgáltatás

Kápolnai András vezérigazgató beszélt az AH tévés szolgáltatásairól is. A társaság három területen is érintett: ott van az ingyenes földfelszíni digitális tévépiacon, de 3,3 százalékos részesedéssel ötödik legnagyobb szereplője a fizetős tévépiacnak, csomagjaira 112 ezer háztartás fizet elő. Kápolnai egyébként a fizetős tévépiacon a konszolidáció folytatódására számít: a kisebb szereplők fokozatos kiszorulnak.

Az AH szempontjából (is) nagy lehetőség lesz az internetalapú tartalomszolgáltatásban (OTT – Over The Top). Ennek a piacnak már most is sok szereplője van, de még egyikük sem találta meg az optimális üzleti modellt, azaz azt, hogy hogyan lehet ebből ténylegesen pénzt csinálni. "Ez a következő öt év játéka lesz" – fogalmazott Kápolnai.

A piac átalakulását illusztrálandó beszélt az egyik nagy nemzetközi távközlési piackutató, az Informa Telecom előrejelzéséről, miszerint míg 2010-ben még a műsorszórás dominált a képi tartalomszolgáltatásban, 2018-19-re azonban a klasszikus műsorszórás és az OTT mennyiségi alapon fele-fele arányban osztozik majd a globális videós tartalomszolgáltatói piacon. Ugyanakkor a bevételekben nem tükröződik az OTT előretörése: a 2017-re 395 milliárd dollárra becsült globális piacból az OTT-szolgáltatók részesedése mindössze 9 százalék lehet.

Piaci hírek

Egyre kilátástalanabbnak tűnnek a Tesla robotaxis tervei

Kiderült, hogy a teljes önvezetésből már megint nem lesz teljes önvezetés, de a beszámolók szerint nem ez lehet az egyetlen probléma a júniusban bemutatkozó szolgáltatással.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.