Megbízható forrásra hivatkozva a ZDNet Microsoft-specialistája azt valószínűsíti, hogy akár már szeptember közepére elkészülhet a Windows 8 bétája.
Pletykákkal, nevük elhallgatását kérő forrásokra alapozott híresztelésekkel sosem árt vigyázni. Így van ezzel a ZDNet Microsoftra specializálódott kolumnistája is, aki a mostani hír kapcsán hosszan fejtegeti, milyen feltételekkel hajlandó beszámolni ilyen értesülésekről.

Mivel a Windows 8 lehetséges megjelenését nem tudta három független forrásból megerősíteni, ám hihetőnek tartja, ezért (nem annyira) őrült Microsoft-pletykaként hozta az értesülést, miszerint az új operációs rendszer bétája már szeptember közepén nyilvánosságra kerülhet a cég kaliforniai fejlesztői konferenciájára időzítve.

Mary-Jo Foley szerint az eddigi információmorzsák alapján reálisnak tűnik, hogy szeptemberre elkészül a Windows 8 béta, amelyet valamikor 2012 elején követhet az RC, azaz a kiadásra jelölt verzió. Korábban az volt a vélekedés, hogy az őszi konferenciára maximum a béta előzetes (preview) változatát jelentik be, de a Microsoftnak alapvető fontosságú lenne az új operációs rendszer kiadása, ezért a sietség indokolt. A Windows 8 egyik legfontosabb újdonsága az érintőképernyős vezérlés támogatása, ami az egyre több pénzzel kecsegtető tabletpiacon tenné könnyebbé a Microsoft helyzetét.

A Windows 8 kiadásra kész (RTM) verziója a fentiek alapján akár már jövő áprilisban elkészülhet, ami azt jelenti, hogy a vakációra indulóknak már az új operációs rendszerrel szállított laptopokat és táblagépeket kínálhatnak a kereskedők. Ha esetleg némi csúszás lépne fel, akkor is elég kell legyen az idő legalább arra, hogy az iskolakezdéskor tapasztalt forgalomnövekedést kihasználják az új Microsoft szoftverrel érkező eszközök.

Élőben is színre lépett a Windows 8
Windows 8: saját vezérét helyesbíti a Microsoft

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.