Növelné a Magyarországon eladott szervereinek és vállalati megoldásainak a számát a Dell. Az amerikai márka nálunk jelenleg ebben a piaci szegmensben a második legnagyobb szereplő.
Az IDC legfrissebb adatai szerint a Dell stabilan őrzi második helyét a Magyarországon eladott vállalati rendszerek és szerverek piacán, az idei második negyedévben a márka 26 százalékos piaci részesedéssel rendelkezett, nagyjából fele akkorával, mint a piacvezető HP. Ezt a különbséget akarják számottevően csökkenteni a következő években – mondták el a cég Budapestre látogató regionális és európai vezetői. (Globálisan a forgalom szempontjából a Dell csak harmadik helyen áll, mert az IBM kevesebb eladott szerverrel is sokkal nagyobb bevételt produkál.)

Felvásárlási hullám Emlékeztettek rá, hogy a korábban elsősorban PC-gyártóként ismert amerikai cég az utóbbi négy öt évben indult el erőteljesebben a szélesebb körű vállalati megoldások - adatközpont, cloud computing - irányába. Ennek felgyorsítására nem a kizárólagos saját fejlesztést, hanem a felvásárlást választották, a Dell az elmúlt fél évtizedben több, mint húsz ebbe a profilba tartozó vállalkozást vett meg.  Azóta a cég globális bevételi struktúrája is eszerint alakult át, 2011-ben már a teljes bevétel egyharmadát adták az adatközponti megoldások. Ezt az arányt tovább akarják növelni a következő években. Ami nem is meglepő, hiszen a legutóbb közétett, igen rossz negyedéves eredmények mögött is elsősorban a PC-s üzletág gyengélkedése állt.

A Dell csak a nagy piacokon, Észak-Amerikában és Nyugat-Európában értékesít közvetlenül, Magyarországon ugyanezt indirekt értékesítési csatornákon keresztül teszi. Itthon nyolc rendszerintegrátor és három mennyiségi disztribútor tartozik a partneri körbe, amit egyelőre bővíteni nem kívánnak, a meglévők pozíciójának erősítése a cél – válaszolták a cég képviselői lapunk kérdésére.

A Windows 8-ra várnak a Dell vásárlói is
Újabb dollármilliárdos felvásárlásra készül a Dell

Trump sokadszor tolja arrébb a TikTok-döntés határidejét

Kezd a rétestésztához hasonló nyúlósságúvá válni a TikTok esetleges egyesült államokbeli kitiltásáról szóló történet. A kínai tulajdonú alkalmazás újabb 90 napot kapott az ügy rendezésére.
 
Hirdetés

Cyber Threat Intelligence: üzleti előny a sötét adatokból

Egyetlen kompromittált jelszó. Egy belépési pont, amit már nem használnak. Egy korábbi alkalmazott adatszivárgása. Ezek ma már nem csupán technikai hibák, hanem valós üzleti fenyegetések, amelyek a digitális alvilág piacán előbb bukkannak fel, mint ahogy a cég egyáltalán észrevenné.

A digitális támadások célpontjai ma már nem feltétlenül azok a vállalatok, amelyektől a támadók adatokat vagy pénzt akarnak szerezni. Elég, ha a támadás egyik láncszeme nem védett – az elkövetők ezen keresztül lépnek be a rendszerbe. És ez a láncszem gyakran nem is belül van.

a melléklet támogatója a One Solutions

Hirdetés

Miért kell az üzleti intelligenciának megelőznie az MI bevezetését?

A felfokozott várakozásokhoz képest kiábrándító az MI-bevezetések valósága, ebben pedig a fő bűnös a rossz adatminőség és nem megfelelő adatinfrastruktúra.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.