A dél-koreai gyártó mostantól legalább négy évig biztosítja készülékei biztonsági frissítését.

A Samsung hétfőn jelentette be, hogy jelentősen kitolja azt az időszakot, amely során biztonsági frissítésekkel látja el az általa gyártott telefonokat. A megjelenést követően "legalább négy évig" nyújtott szoftveres védelem kétségtelenül jobban hangzik, mint az eddig alkalmazott gyakorlat, ami a nem kritikus problémák esetében két évig volt garantált. Igaz, utóbbi időszakot bizonyos készülékek esetében (mint amilyen a csúcskategóriás Galaxy S) még megtoldották egy plusz évvel, amikor a korábbi havi frissítések helyett már lassabb, negyedéves ütemben érkezett a "távgyógyítás". Az alapból csak negyedévente frissített olcsóbb készülékeknél viszont két év után eddig nem lehetett már javításra számítani.

A mostani bejelentésből kiderül, hogy a kitolt támogatás, amely a cég mobiljai mellett a tabletekre is vonatkozik, nem csak a jövőben érkező modellekre érvényes, hanem a 2019 óta debütált eszközökre is. A hosszabb védelem kiterjed a Samsung legolcsóbb, belépő szintű termékeire is, mint amilyen a Galaxy A10e. A kettős mérce azonban nem tűnik el teljesen: a vállalat egyes alsóbb kategóriás eszközei továbbra is csak negyedévente kapnak majd frissítéseket, miközben a drágább modelleknél ez havonta érkezik.

Együttműködési kényszer

A sajtóközlemény kiemeli a vállalat eltökéltségét a felhasználók digitális biztonságának megteremtésében, amit számtalan partneri együttműködéssel igyekszik a lehető legjobb minőségben és legszélesebb körben tenni. Az iparági összefogás valóban kiemelkedő téma az Android esetében, amely - ellentétben az Apple mobil operációs rendszerével - egy seregnyi gyártó tengernyi különböző modelljén működik.

A mostani bejelentést is részben egy ilyen partnerség tehette lehetővé: tavaly év végén derült ki, hogy a Qualcomm és a Google közös munkájának köszönhetően a Snapdragon csipekkel szerelt telefonok esetében ellátják a szállítókat mindennel, ami a négyéves szoftveres védelemhez szükséges. Mindez persze önmagában nem lett volna elég a Samsung hétfői vállalásához, hiszen a Qualcomm-Google együttműködés nem hat ki azokra a modellekre, amelyekben a koreaiak saját fejlesztésű Exynos processzora dolgozik.

A biztonsági ciklus vitán felül üdvözlendő kitolása nem csupán a telefonjukat hosszabb ideig használó vásárlóknak jöhet jól, hanem általában is segíthet tisztábban tartani a digitális világot. Ha a mobilok átlagos használati idejük végéig megkaphatják a szükséges védelmet, az nehezebbé teszi a kiberbűnözők dolgát, és például csökkentheti a botnetes támadások gyakoriságát, intenzitását is. 

Villantási kényszer

A Samsung mobilos divíziója meglehetősen rosszul zárta a tavalyi évet, így érthető, ha a gyártó megpróbál mindent azért, hogy termékeit vonzóbbnak láttassa a vásárlók szemében. A Gartner frissen közölt adatai szerint a cég ugyan megőrizte elsőségét a szállítók között, ám éves szinten közel 15 százalékkal estek az eladásai. A záró negyedév különösen keserű pirulát hozott a Samsungnak: az ünnepi szezonban ugyanis az Apple lett a legnagyobb mobilgyártó - ilyesmire pedig 2016 óta nem volt példa.

Biztonság

A Meta elintézné, hogy dinoszauruszok mászkáljanak minden osztályteremben

Még az ősszel megérkezhetnek az oktatási célú eszközök a Quest platformhoz, a gyártó pedig már azt magyarázza, hogy hatékonyabb virtuálisan bejárni egy múzeumot, mint ténylegesen elmenni oda.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.