A Magyar Hang tudósítása szerint a Magyar Orvosi Kamarának vagy a megkérdezett háziorvosoknak a kifutott szerződések ellenére sincs róla hivatalos információjuk.

Sem a Magyar Orvosi Kamara, sem a Háziorvosok Online Szervezete (Haosz) nem hallott még arról a Virtuális háziorvosi szolgáltatás (Vhsz) néven hivatkozott projektről, amelyre a pandémia alatt több mint egymilliárd forintot fizetett az állam – számolt be róla a Magyar Hang. A lap néhány nappal ezelőtt megjelent nyomtatott kiadásában felidézi, hogy a Belügyminisztérium informatikai államtitkára már tavaly januárban beszélt a betegek arcfelismerő szoftverrel való azonosításáról. A Haosz egyik alapítója szerint egyébként az ilyesminek nem lenne sok értelme, miután a háziorvosok felismerik betegeiket, azt pedig nem tartja életszerűnek, hogy a videóhívásokat is beszorítsák az átlagos napi rendelés keretei közé.

A Magyar Hang május végén a Belügyminisztérium nyilvánosan is megtekinthető szerződéslistáját idézte, amelyben egy nettó 283 millió forintos, 2020 végén kötött és 2021 februárjában lejárt közszolgáltatási szerződés szerepel egy hiteles személyazonosításon alapuló videókonferencia-szolgáltatási rendszert érintő fejlesztési feladatokról. A csütörtöki online híradásban már egy másik, nagyobb összegű szerződés is szerepel: annak értelmében a kormány nettó 700 millió forintért bízta meg a Belügyminisztérium által felügyelt Nemzeti Infokommunikációs Zrt.-t (NISZ) a kormányzati adatközponti infrastruktúra háziorvosi szolgáltatáshoz kapcsolódó fejlesztésével. Ez utóbbit a NISZ-nek 2020 decemberétől 2022 március végéig kellett elvégeznie.

Közösség & HR

Megjöttek az eredmények, a Tesla régen nem volt ennyire nehéz helyzetben

A Bloombergnek nyilatkozó befektetési szakértő szerint a Tesla-sztori már teljes mértékben arról szól, hogy Elon Musk személyesen képes lesz-e ismét bizalmat kelteni a piacon a márkával és a robotaxi-projekttel kapcsolatban.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.