A keresőóriás 5,4 milliárd dollárért vásárolja fel a Mandiant kiberbiztonsági céget.

Tegnap még csak lehetséges pletykaként merült fel az, ami mára ténnyé vált. A Google ugyanis ma hivatalosan is bejelentette a sajtóban kicsit előbb megszellőztetett ügyletet, amelynek keretében az óriásvállalathoz kerül a Mandiant biztonsági céget.

Az akvizíció előtt nagyjából 4,5 milliárd dollárra értékelt vállalatért 5,4 milliárdot hajlandó adni a Google. Utóbbi a felvásárlással felhőplatformján végponttól végpontig terjedő, komplex védelmi csomagot szeretne kínálni a most érkező szakértelemre támaszkodva, ami tanácsadói szolgáltatásokkal egészülhet ki.

A célkitűzések szerint még idén lezáruló felvásárlás kapcsán a Mandiant is a közös munka előnyeit domborította ki. Sajtóközleményükben arról írnak, hogy a megoldásaik jól kiegészítik a Google Cloud meglévő biztonsági szolgáltatásait. A két fél pedig együttesen képes lesz hatékonyan támogatni az ügyfeleket a "kritikus biztonsági kihívások kezelésében". 

Több mint 15 perc hírnév

A Mandiant neve azt követően vált szélesebb körben ismertté, hogy 2020-ban felfedezték az utóbbi évek egyik legnagyszabásúbb kiberbiztonsági akcióját, amelynek keretében a támadók a SolarWinds hálózatát meghekkelve amerikai cégek és kormányzati szervezetek seregénél tudtak behatolni azok informatikai rendszerébe. Az akció elkövetésével egyébként az USA Oroszországot vádolta.

 A Google egyébként vélhetően komoly versenyt folytatott a Mandiant megszerzéséért, mivel a médiának nyilatkozó informátorok szerint mások, például a Microsoft is élénken érdeklődött a többek között zsarolóvírusos támadásokra, illetve azok elhárítására, kezelésére szakosodott kiberbiztonsági cégért.

Biztonság

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.