A makacsul kitartó koronavírus sem tudta szorosabbra csukni a társra vágyók pénztárcáját.

Ha valaminek, akkor a randizásnak biztosan alaposan alávágott a pandémia - gondolhatnánk. Ha 2020-ban volt is esetleg ennek némi hatása a témában érintett online alkalmazások forgalmára, azt a tavalyi adatok alapján egyértelműen kijelenthetjük, hogy a szektor kiválóan alkalmazkodott a különleges helyzethez.

A mobil alkalmazások elemzésére szakosodott App Annie szektorról készített beszámolója szerint 2021-ben nagyjából 4,2 milliárd dollárt költött a világ randiappokban elérhető előfizetésekre és kiemelt funkciókra. A növekedési ütem lendületét mutatja, hogy 2018-ban ennek csak nagyjából a fele jött össze. 2020-hoz viszonyítva pedig 30 százalék körüli volt a bővülés. 

De nem csak a forgalom, hanem a felhasználói létszám is komoly ugrást csinált tavaly. A BussinessofApps januári összeállítása a társkereső alkalmazások használóit 2020-ban bő 293 millióra teszi, míg tavaly ez az érték már megközelítette a 240 milliós szintet. Egy évvel korábban, azaz 2019-ről 2020-ra mindössze nagyjából 10 millióval bővült a felhasználók köre.

A terület királya egyértelműen a Tinder. A Match Group alkalmazása volt tavaly a legtöbbször letöltött ilyen app, 1,35 milliárd dolláros forgalmával pedig a szektor legvastagabb tortaszeletét szerezte meg (5 százalékkal túlgyorsulva a szegmens amúgy sem lassú növekedési tempóját).  

Az App Annie elemzése a terület sikerét abban látja, hogy a szolgáltatók gyorsan és jól alkalmazkodtak a koronavírus okozta anomáliákhoz. Mivel a személyes találkozások lehetősége beszűkült, az alkalmazásokban egy sor olyan új funkció (például virtuális események, online találkák stb.) jelent meg, amelyekkel sikerült fenntartani a felhasználói érdeklődést és aktivitást.

Átmozgatta az appokat a vírus

A fentiek alapján a pandémia esetleges negatív hatásait szépen kimozogták a randiappok, más területeken viszont csak fel kellett készülni a váratlan extra érdeklődésre. Ahogy egy korábbi cikkünkben már beszámoltunk róla, jelentősen megnőtt a webáruhazak dedikált alkalmazásainak a használata, az étel- és italkiszállítók pedig nagyjából 50 százalékkal több figyelmet kaptak, mint korábban. Szintén nőtt az érdeklődés a különböző fizikai edzést, fitneszprogramokat kínáló alkalmazások iránt, de még a meditációs appok is profitáltak a pandémiás helyzetből.

Konzumer tech

A Temu gazdája lenyomta még az Alibabát is

A gyorsan növekvő alkalmazás üzemeltetője, a PDD tavasszal tette át a székhelyét Sanghajból Dublinba, és egyelőre a szaporodó ellenőrzések sem lassítják tengerentúli terjeszkedését.
 
Hirdetés

Ráfizetünk, ha a védelmen spórolunk!

Ha a védelmen spórolunk, kiberbűncselekmény áldozatává válhatunk. A Sophos MRD (észlelő és helyzetkező) szolgáltatása védelmet nyújt.

Összeurópai szabályozás készteti a cégeket a biztonságosabb informatikai működésre, de a megvalósításhoz nemcsak technológia, hanem emberek is kellenek.
Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.