A HP a hét elején jelentette be, hogy 1,7 milliárd dolláros vételárért felvásárolja a video- és audioeszközökre specializálódott Polyt. Az ügylet teljes költsége azonban ennek közel a duplája, mivel a vevő átvállalja a Poly tetemes adósságállományát is. Mindennel együtt így a tranzakció értéke eléri a 3,3 milliárd dollár, adóssággal együtt.
A tervek szerint még idén lezárható akvizícióval a HP egyértelműen a hibrid munkavégzés területén igyekszik minél szélesebb portfóliót felvonultatni. Ennek a folyamatnak képezte a részét a távmunkát szoftveres megoldásokkal támogató Teradicit tavaly nyári bekebelezése is.
Az eredetileg Polycom néven még 1990-ben alapított vállalkozást 2019-ben vásárolta fel a fejhallgatókat gyártó Plantronics. Ebből a frigyből született a két szervezet egyesüléséből a Poly. A vállalat megoldásai között irodai és otthoni munkához, kapcsolattartáshoz szükséges termékeket találunk. A spektrum a tárgyalótermi hangszóróktól és kamerákon át a fejhallgatókon és kijelzőkön keresztül az ezeket a hardvereket támogató programokig terjed.
Az akvizíciót bejelentő sajtóközlemény szerint, hogy a két vállalat együttesen "az eszközök, szoftverek és digitális szolgáltatások teljes ökoszisztémáját" fogja nyújtani, amelyek a munkavállalói élmény fokozását, a munkahelyi termelékenység növelését és a hibrid munkakörnyezetek javítását célozzák.
A hibrid lett a menő
Márpedig utóbbi biztosan fókuszban marad a koronavírus-járvány lecsengését követően is. A régi felállást, a 9-től 5-ig az irodában töltött munkanapokat ugyanis egyre több munkavállaló utasítja el, a tehetséges dolgozókért versenyző cégek többsége hajlandó igazodni a megváltozott közhangulathoz.
Jön a Clico formabontó cloud meetupja, ahol eloszlatják a viharfelhőket
Merre mennek a bitek a felhőben, ledobja-e szemellenzőjét az IT-biztonságért felelős kolléga, ha felhőt lát, lesz-e két év múlva fejlesztés cloud nélkül? A Clico novemberben fesztelen szakmázásra hívja a szoftverfejlesztőket a müncheni sörkertek vibrálását idéző KEG sörművházba.
Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész