A Yettel februárban jelent meg a magyar piacon új generációs tévészolgáltatásával, a Yettel TV-vel, melynek bemutatkozását egy április eleji sajtóbeszélgetésen úgy is sikeresnek értékelték, hogy részleteket akkor még nem közöltek róla. A szolgáltató szerdán jelentette be, hogy lezárta a három hónapja futó nyílt tesztidőszakot, és az otthoni TV-szolgáltatást már igénybe lehet venni a Yettel saját OtthonNet és OtthonNet Pro csomagjaival, vagy lakossági számlás hangalapú tarifákkal együtt.
A társaság közleménye kiemeli, hogy a mobilhálózatra épülő otthoni internetszolgáltatásokkal és a Yettel TV-vel így teljes körű otthoni szolgáltatásokat kínálnak országosan több millió háztartás számára. A közleményből kiderül, hogy a tesztidőszak során öbb mint 4,5 millió alkalommal indítottak el lejátszásokat, és összesen 2,2 millió órát tévéztek a Yettel TV felhasználói, ami összességében 5,9 millió gigabájtos adatforgalmat generált. A szolgáltatást a felhasználók túlnyomó többsége napi rendszerességgel vette igénybe, általában hétköznap esténként, hétvégente és a népszerű sportesemények idején.
A többség még mindig tévén tévézik
A Yettel szerint a tartalomfogyasztást a lineáris tévézés dominálja: a a felhasználók 88 százaléka élőben nézte a Yettel TV adásait, és csak 12 százalékuk tekintett meg felvételről valamilyen tartalmat, ami tízből három esetben kifejezetten gyerekeknek szánt műsor volt. Bár az a Yettel tájékoztatásából most sem derült ki, hogy a nyílt tesztben pontosan hány felhasználó vett részt, túlnyomó többségök (90 százalékuk) TV-készüléken nézte a Yettel TV-t, amit az Androidos mobilok, a PC-k, az iPhone-ok, illetve az Android tabletek követtek.
A szolgáltatás nagy előnyének éppen azt nevezik, hogy az több platformon is igénybe vehető. Az otthoni TV-készülékekhez a Yettel által biztosított, Android TV alapú TV Boxszal csatlakoztatható, amivel egyébként az arra alkalmas televíziókon appok, játékok vagy Google-alkalmazások is használhatók. A műsorok okostelefonon és tableten a Yettel TV applikáción keresztül, számítógépen pedig webes felületről érhetők el.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak