Az Innomax-díj nyerteseinek kiválasztása során idén először a szakmai zsűri véleménye mellett a közönség szavazatait is figyelembe veszik.

Az Invitech még 2010-ben indította útjára kezdeményezését, az Innomax-díjat. A pályázattal az első években még az üzletmenetet elősegítő, példaértékű digitalizációs megoldásokat kerestek. A díjazotti kör később kibővült a nonprofit szervezetekkel, mára pedig már kifejezetten utóbbiak támogatására fókuszál az infokommunikációs szolgáltató.

Civil kurázsi

Azokat a hazai civil szervezeteket keresik, amelyek a fenntarthatóság, az oktatás, az egészség vagy éppen a kultúra területén a digitalizáció segítségével szeretnének fejlődni. A kiírás alapján az említett témakörökben olyan projektötletek, de akár eszközbeszerzések megvalósítására lehet pályázni, amelyek innovatív infokommunikációs vagy információtechnológiai megoldásokat felhasználva, hasznos társadalmi célt szolgálnak. A nyertesek ötleteik megvalósításához anyagi és szakmai segítséget kapnak.

Az immár tizenkettedik alkalommal kiírt pályázat egyik idei újdonsága a díjazottak kiválasztásában érhető tetten. Ahogy a vállalat közleménye fogalmaz: "a díjak odaítélésében továbbra is komoly szerep jut a neves zsűrinek, de az idei évtől a közönség is beleszólhat a végső sorrend alakulásába". A szavazatok már nem csupán a közönségdíj odaítéléséről döntenek, hanem három másik nyertes kijelölésében is fontos szerepet játszanak majd.

Az Invitech a hagyományoknak megfelelően idén is az Effekteam Egyesület szakértő közreműködésével bonyolítja le a pályáztatási folyamatot. A pályázatok beadásának határideje 2021. október 29., a nyertes projekteket pedig 2022 márciusa és decembere között kell megvalósítania a támogatott szervezeteknek.

Tavaly sem maradt el

A világjárvány ellenére a díjat tavaly is meghirdették. Az előző pályázati szakasz végén iskolások drónprogramozó oktatását, egy interaktív energia- és klímatudatossági szemléletformálási programot, tanulási nehézségekkel küzdő fiatalokat segítő applikációt, anyaotthonban élő gyermekek online oktatásban való részvételét, vagy éppen az ember és a természet jobb kapcsolatát elősegítő tudástár kialakítását is támogatták a szervezők.

Piaci hírek

Csalóknak jöhet jól, hogy a ChatGPT még a nagyvállalatok címét is gyakran elhibázza

Egy információbiztonsági cég hívta fel a figyelmet arra, hogy a sokszor badarságokat tényként beállító chatbotokra való túlzott támaszkodás komoly lehetőségekkel kecsegteti netes bűnözőket.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.