A Microsoft hivatalosan is bejelentette a Swiftkey megvásárlását.

Elsőként a The Financial Times adott hírt róla, hogy a Microsoft egészen közel áll a SwifKey felvásárlásához, de tegnap a felek még nem nyilatkoztak az ügyben. A lap forrásai jól értesültek voltak, hiszen ma mindkét vállalat bejelentette, hogy az okostelefonokra fejlesztett billentyűzetről ismert SwiftKey csatlakozik a redmondiakhoz. Az üzlet értékéről nem került ki hivatalos információ, a FT munkatársai 250 millió dolláros vételárról tudnak.

Ingyenes és rendkívül népszerű

A SwiftKey egy Androidon és egy ideje iOS alatt is használható alternatív szövegbeviteli alkalmazás. Az app elsődleges célja, hogy a felhasználó a begépelni kívánt szöveget az eredetihez képest sokkal hatékonyabban vigye be, amihez az applikáció több segítséget is nyújt. A számos nyelven (köztük van a magyar is) használható billentyűzet fejlett prediktív funkciókkal, illetve az úgynevezett flow képességgel gyorsítja a gépelést.

Az alkalmazás 2010-ben jelent meg Androidra, majd két évvel ezelőtt végre iOS-re is, mivel az Apple csak akkor engedte meg külső forrásból származó virtuális billentyűzetek telepítését. A SwiftKey ez alatt az idő alatt több mint 300 millió készülékre került fel, a flow funkció miatt (a szavak begépelése a megfelelő betűk összekötésével) a felhasználók 100 nyelven összesen 300 trillió leütést spóroltak meg eddig, ami 100 000 évnyi gépelési időt jelent.

A látványos adatok jól mutatják, hogy mennyire népszerű szoftverről van szó, aminek főleg akkor ugrottak meg a letöltési számai, amikor a fejlesztői ingyenessé tették. A Microsoft nyilatkozatából egyértelműen kiderül, hogy a felhasználóknak nem kell félniük, az alkalmazás mind Androidon, mind iOS-en továbbra is működni fog, sőt, a MS célja az, hogy még tökéletesebbre csiszolják azt.

A SwiftKey csapat tagjai a Microsofthoz való csatlakozás után a jövőben is a terméken fognak dolgozni, de a redmondiak egyben keresik annak a lehetőségét, hogy miként lehetne a mögötte álló technológiát a saját termékek javítására fordítani. A Windows is rendelkezik hasonló billentyűzettel: a Word Flow szintén a szavak zökkenőmentes beviteléről szól, így elképzelhető, hogy a SwiftKey bizonyos elemei itt is megjelennek majd.

Ellesi a szóhasználatunkat

Az elsődleges célpont minden bizonnyal az a megoldás lehetett, ami képes megtanulni a felhasználó gépelési szokásait. A SwiftKey egyik egyedi jellemzője, hogy figyeli a hozzákapcsolt e-mail fiókokban, közösségi csatornákon használt kifejezéseket, ami után még jobban meg tudja tippelni, hogy az illető éppen mely szót szeretné leírni. A szoftver másik vonzó és népszerű tulajdonsága, hogy rengeteg skin használható hozzá, amivel a felhasználók a saját igényeikhez, ízlésükhöz igazíthatják a billentyűzetet.

A SwiftKey megszerzésével a Microsoft folytatja agresszív terjeszkedését a nagy okostelefonos platformokon. A folyamatok a saját irodai programcsomagok portolásával kezdődtek, amit népszerű cégek népszerű szolgáltatásainak felvásárlása (Wunderlist, Acompli, Sunrise) követett. Ezzel párhuzamosan újabb és újabb eredeti appok kerülnek ki a vállalat Garage stúdiójából is, amelyek a cég alkalmazottainak kedvenc projektjeiből növik ki magukat, majd válnak önálló termékekké.

Mobilitás

Egyelőre nem tűnik sokkolóan okosnak a Gemini mesterséges intelligencia

Ahogy az lenni szokott, a Google közzétette, a felhasználók pedig azonnal rászálltak az új technológiára, amit sikerült is buta hibákra késztetniük.
 
Ez a kkv-k problémája világszerte. A megoldásszállítók pedig rendszer a széttagoltságra, a sok egyedi igényre, és az ebből eredő magas fejlesztési és támogatási költségekre panaszkodnak.

a melléklet támogatója a Yettel

Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.