A Twist nem akarja megváltani a világot, de egy kicsit mást ad, mint a többiek.

Meglehetősen nagy bátorság kell ahhoz, hogy valaki egy fotó alapú mobilalkalmazást fejlesszen, kivéve, ha az a bizonyos cég a Microsoft. Az inkább kísérletként felfogható Twist nem próbálja forradalmasítani az Instagram és a Snapchat által uralt terepet, de megmutatja, hogy még mindig ki lehet hozni valami újat a témából.

Más mint a többi

Az alkalmazás alapötlete rendívül egyszerű: üzenjünk fotókkal, mert egy kép sokkal többet képes közvetíteni a szónál. A Twist ezt nem megszokott módon oldja meg, mivel az üzenetküldőt kiindulási pontként egy középen, vízszintesen elvágott vászon várja. Ha megvan a „beszélgetést” indító fotó, akkor az a felső részre kerül, majd megy is a címzett felé.

Az üzenet fogadója ezután az alsó részre beilleszti a saját felvételét és máris elkészült az első Twist beszélgetés. Ez egy-egy felhasználó között, közvetlenül is történhet, de létrehozhatók csoportok is. Az üzenetekbe beillesztendő fotók származhatna a telefon galériájából, de a Bing kereső is használható erre a célra. Van lehetőség a fotók feliratozására is, amennyiben maga a kép nem elegendő a mondanivaló kifejtéséhez.

Az applikáció a Microsoft Garage csapatának terméke, ahol a redmondi cég alkalmazottai a saját ötletein dolgozhatnak teljesen szabadon, kötöttségek nélkül. Az érdeklődő a csoport oldalán a születésüktől kezdve nyomon követhetik egy-egy app fejlődését, vagy akár a korai szakaszban ki is próbálhatják azokat.

A Twist furcsamód kizárólag iOS-re érhető el, és a termék oldalán nem is található további információ arról, hogy más platformokra elkészül-e.

Konzumer tech

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.