A funkció beépítésével leegyszerűsödik a pénz átküldése egy másik számlára.

A Snapchat továbbra is kitart és nem adja magát könnyen. A chat alkalmazás mögött álló cég egyre nagyobb értéket képvisel a piacon: a legutóbbi hírek arról szóltak, hogy már 10 milliárd dollárra becsülik az értékét, ennek ellenére továbbra is sikerült megőriznie a függetlenségét.

Pénzküldés chat alapon

A Snapchat tehát továbbra sem eladó, a funkciók fejlesztése azonban folyamatosan zajlik. A legfrissebb, Snapcash névre hallgató újítás az, hogy közvetlenül pénzt lehet küldeni a segítségével, amihez pontosan azt kell tenni, amit egy szöveges üzenet elküldésekor. Ahhoz, hogy az app értelmezni tudja a felhasználó szándékát, az összeg elé egy dollár jelet kell beírni, majd utána jöhet az utalandó összeg.

A tranzakció pillanatok alatt végbemegy, méghozzá úgy, hogy a pénz elküldésekor a pénzmozgás a felek bankszámlái között történik meg. Azaz valójában egy banki átutalásról van szó, csak a netbank felületének, illetve az ottani űrlapok kitöltése, jelszavak és kódok megadása nélkül.

A folyamat akkor zajlik a legegyszerűbben, ha mindkét fél Snapchat felhasználó, de ha mégsem így lenne, akkor a címzett üzenetet, vagy emailt kap arról, hogy pénz állt a házhoz, amit az alkalmazás telepítésével, majd a bankkártyája regisztrálása után „vehet át”.

Partnerrel könnyebb

A Snapchat körül az utóbbi időben nem egy, biztonsággal kapcsolatos kétely merült fel, amit maga a cég is érez, ezért külön felhívja a figyelmet arra, hogy a tranzakciók teljes mértékben biztonságosak, mivel azt nem ők, hanem a Square intézi. A Square Cash már eddig is lehetőséget adott arra, hogy egy alkalmazás segítségével lehessen pénzt küldeni, a Snapchat belépésével azonban egy csapásra több millió potenciális ügyféllel gazdagodott a cég.

Az új funkció egyelőre az USA felhasználóira korlátozódik, azok közül is csak azok küldhetnek és/vagy fogadhatnak pénzt ebben a formában, ha rendelkeznek bankkártyával és elmúltak 18 évesek. A hazai Snapchat rajongóknak tehát még várniuk kell a funkcióra, addig pedig vigasztalódjunk a szolgáltatás beharangozójaként közzétett, formabontó videóval.

Mobilitás

Felvásárlási lázban ég a Siemens

Miközben a német vállalat alig egy hete zárta le az Altair 10,6 milliárd dolláros felvásárlását, tegnap már a kutatásfejlesztést támogató programokat kínáló Dotmatics 5,1 milliárd dolláros akvizíciójáról adott ki közleményt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.