Új vezetőt, nevet és irányt kap az eddig Google +-ként ismert rendszer. A négy éve indított centralizációs törekvéseket most ennek ellentettje követi.

Új vezetőt, nevet és irányt kap az eddig Google +-ként ismert rendszer. Az elmúlt napokban már lehetett hallani pletykákat, sőt hivatalos forrásból érkező utalásokat is arra, hogy a Google 2011 nyarán indított közösségi hálózatának teljesen új irányt akarnak szabni. Az ok érthető, a Plus messze nem váltotta be az induláskor érzehető hatalmas reményeket.

Képek és folyamok

A cég régi veteránja, Bradley Horowitz egy nappal ezelőtt posztolta ki a Google+-ra, hogy átveszi a Google Photos and Streams termék irányítását. Mivel ilyen szolgáltatás eddig nem szerepelt a cég repertoárjában, jogosan merülhet fel a kérdés, hogy pontosan mit is fog vezetni Horowitz. Úgy tűnik, hogy a megváltozó Google+t, hiszen annak a David Besbrisnek a székébe ül, aki még egy évet sem tudott kihúzni a Google+ élén, miután a távozó Vic Gundotrától átvette a stafétát tavaly áprilisban.

Bár még komoly részleteket egyáltalán nem lehet ismerni, az bizonyosnak tűnik, hogy a fotók tárolását, megosztását, szerkesztését végző funkciókat külön csoportba rendezik, a Streams pedig megmarad tulajdonképpen egy sima közösségi hírfolyamnak. A tervek szerint a csetelésre, videotelefonálásra használható Hangouts szintén leválik a szolgáltatáscsomagról és valaki más vezetése alatt önálló kommunikációs megoldásként kívánják futtatni majd.

Előbb össze, majd szét

Az már a szolgáltatás indulásakor is világos volt, hogy a Google nem egy újabb céloldalt hozott létre, vagyis nem feltétlenül akarta közvetlenül a Google Plusra irányítani a felhasználókat. Ehelyett a a belépési pontokat próbálta ellenőrzése alá vonni: mindegy, hogy valaki a Google rendszerében levelezik vagy a netet túrja egy androidos telefonról, a termékek összekapcsolásával nyert információ mindenképpen magasabb szintre emeli a kereső- (értsd: hirdetési) üzletet. A dolog azonban léket kapott azokon az erőltetett egységesítési törekvéseken, amelyek értelmében a YouTube videókhoz is csak Google Plus belépéssel lehet megjegyzéseket fűzni, és amelyek több ízben markáns adatvédelmi problémákat vetettek fel.

Erre, mint kiderült, nem igazán volt szükség, mivel a felhasználói trend nem az egységesítés, hanem a sokféle, különálló alkalmazás felé mutat: a legtöbben maguk válogatják össze azt a két marék appot, amelyet aztán a megfelelő célokra használnak. Ezzel magyarázzák az utóbbi időszak nagyszabású felvásárlási hullámát (Instagram, Snapchat, Vine, WhatsApp, Little Eyes Labs, Topsy stb.) is, amelynek nyomán a Facebook, az Apple szorgalmasan építgeti a saját magán túlmutató mobil információs hálózatát.

Ezt a trendet, ha nehezen és lassan is, de egy ideje már a Google is felismerte. Nem véletlen, hogy visszavett az erőszakos térítésből az utóbbi időben. Tavaly ősztől például már nem kötelező Google+ fiókot nyitni, ha Gmail címet akarunk regisztrálni. Az új, szerteágazó stratégiát elméletben már Besbris érkezésekor meghirdették, de úgy tűnik, vele nem sikerült mindezt megfelelően átültetni a gyakorlatba.

Közösség & HR

A vámtárgyalások miatt csúszhat az amerikai cégek EU-s büntetése

Az Európai Bizottságnak elvileg a héten kellett volna bejelentenie a Meta és az Apple ellen tavaly indított vizsgálatok eredményét, ám sajtóértesülések szerint Brüsszel az USA-val folytatott kereskedelmi tárgyalások miatt jegeli az ügyeket.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.