A cég felmondta a Telenorral kötött nagykereskedelmi szerződését, tudta meg a HWSW.

Egyoldalúan felmondta a Telenorral 2010-ben kötött nagykereskedelmi megállapodást a Digi – tudta meg a HWSW. A mobilpiacra belépést tervező cég június 1-től nem értékesíti azokat a large screen mobilnet-díjcsomagokat, melyekhez a Telenor adta a háttérinfrastruktúrát.

A Digi honlapján azonban már jelenleg sem lehet elérni a mobilnet-ajánlatokat. A lap információi szerint a meglévő előfizetői szerződések is megszűnnek június első napjával, az előfizetőknek mind a SIM-eket, mind az egyéb eszközöket, például az USB mobil stickkekel vissza kell adniuk a szolgáltatónak.

Indulhat a saját szolgáltatás?

A lap megkereste a Digit, de a cég csak későbbre ígért tájékoztatást. "Egyelőre nem tudni, mi váltja majd a szolgáltatást, egyes spekulációk szerint ugyanakkor könnyen elképzelhető, hogy ez is a Digi saját mobilszolgáltatásának közelgő indulását jelző fejlemény lehet" – írta a lap.

A 2010-es megállapodás révén a Digi a vezetékes szolgáltatásokra előfizető ügyfeleinek havi díjas mobilnet-szolgáltatást is tudott biztosítani. Ez azonban csak kiegészítő szolgáltatás volt azoknak, akiknek alkalmanként volt szükségük mobilnetre, így a csomagok fejlesztésére, korszerűsítésére nem is fordított figyelmet a szolgáltató.

A Digi régóta tervezi a mobilpiaci belépését. Először 2014-ben pályázott és nyert frekvenciát, majd 2016-ban újabb frekvenciákhoz jutott. Akkor a cég azt nyilatkozta, hogy már építik a saját hálózatukat.

Mobilitás

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.