A bostoni egyetem nem hiába az egyik legnevesebb műszaki iskola: az MIT látogatóit egy önműködő drón igazítja útba.

Aki járt már a Massachusettsi Műszaki Egyetemen (MIT), az tudhatja, nem könnyű eligazodni a kampusz megannyi épületében. Ez az egyetemre látogató érdeklődőknek, rokonoknak is sok gondot okoz. Az oktatási intézmény kutatói ezért összekötötték a kellemeset a hasznossal, és egy olyan önműködő helikopterszerű robotot fejlesztettek, amelyet egy SkyCall névre keresztelt mobilos alkalmazással lehet segítségül hívni.

Kövess, kis gazdám!

A drón a felhasználó GPS-koordinátáiból látja, hova "rendelték", majd az appba bepötyögött úticél felé tereli az ügyfelet, miközben idegenvezetést is tart az érdekesebb területekről. Az akár beltérben is jól elboldoguló robot alkalmazkodik az emberi társ mozgásához, így ha az valamiért lassabban követné, megáll és szépen bevárja az ügyfelet.

Arra a felvetésre, hogy miért van szükség egy ilyen robotra, mikor például a Google térképszolgáltatását is kiválóan lehet használni az egyetemi tájékozódásra, a fejlesztők válasza az volt, hogy ez egy teljesen más minőségű élmény. A látogatónak nem kell a képernyőre tapadva keresgélnie, egyszerűen követi a gépi segéderőt, miközben nyugodtan nézelődve befogadhatja a kampusz hangulatát, sőt közben még idegenvezetői információkat is kap.

A projekt keretében egyelőre csak egyetlen működő eszköz készült, de a csapat készen áll arra, hogy zöld jelzés esetén jelentősen bővítse a flottát. Sőt már vannak tervek a robotpilóta "kiengedésére" egész Boston területére.

Mobilitás

Hét évig küzdött Brüsszellel, de végül elbukott a Google

A keresőóriást még 2017-ben meszelték el az EU-ban, mert visszaélt piaci pozíciójával a vásárlási ajánlatok területén. Az akkor kiszabott 2,4 milliárd eurós bírság kapcsán egészen mostanáig tartott a jogi iszapbirkózás.
 
A teljes életciklust lefedő rendszerek képesek megszüntetni azt a káoszt, ami a szervezetek zöménél még mindig akadályozza az információáramlást.

a melléklet támogatója a GLOBAL-UNION Kft., a Kyocera márka kizárólagos magyar disztribútora

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.