A jelenleg bizonytalan és beláthatatlan jövő megszelídítésére, megértésre koncentrál a személyes, fizikai térbe visszatérő SMART konferencia, melyet Horváth Balázs, az IVSZ tartalommenedzsere ajánl olvasóinknak.

Az IVSZ rendezvénye át- és megélte mindazt a nehézséget, kihívást, útkeresést, amit az elmúlt két évben szinte az összes iparág. 2020-ban teljes egészében és a SMART életében első alkalommal online valósult meg az esemény, tavaly pedig hibrid formában beszélgettünk a B2B közönséggel arról, jön-e és meddig marad ez a hibrid világ? Azt hittük, hogy 2022-re végre csillapodnak a hullámok körülöttünk, de éppen ellenkezőleg történt – így nem is lehetne aktuálisabb arról beszélni az idei SMART-on: hogyan teremthetünk magunknak egy biztos jövőt?

Az agy, a kkv…

A konferencia két teremben négy témakört jár körbe egyetlen nap alatt, aminek Pellegrino Riccardi interkulturális szakértő előadása adja meg a felütést. Az olasz, brit és norvég gyökerekkel bíró szakember azt a kérdést fogja pedzegetni, hogy a kulturális különbségek hogyan befolyásolják az emberek bizonytalansághoz és jövőhöz való hozzáállását, illetve levonhatunk-e következtetéseket, vagy láthatunk-e valamilyen viselkedési mintát abban, ahogyan egy adott kultúra a legnagyobb elmebajjal, nevezetesen a jövővel foglalkozik?

Az említett négy téma első megközelítését a humán szekció alkotja, amely során foglalkozunk az oktatás és a munkaerőpiac kölcsönhatásával, bemutatjuk a nők az IT-ban témájú Femintech kutatásunk eredményeit, a "De, nézz fel!" című panelben pedig arról igyekszünk meggyőzni magunkat és a közönséget, hogy a valóságban nem történhet meg az, ami az elhíresült Netflix produkcióban megtörténik.

A Kis Hall délutánja az ágazati digitalizációs kérdésekkel és azon belül is a kkv-k helyzetével foglalkozik majd. Ebben segítségünkre lesz Dobó Mátyás, a Vodafone vezérigazgató-helyettese, ami után egy panelbeszélgetésben az IT iparágon túli agilis és digitális transzformáció lesz a téma pénzügyi, valamint gyártói oldalról érkező cégekkel. A témát egy erős és aktuális pénzügyi digitalizációs szakasszal folytatjuk, amiben előad Kaszás Zoltán, az OTP Bank Csoportszintű IT Stratégiai és Támogató Igazgatóságának vezetője, Pereczes János a Magyar Bankholding Foundation szervezetének vezetője,  valamint vitázunk egy jóízűt a kriptovaluták létjogosultságáról.

…az innováció és a régió

Horváth Balázs,
az IVSZ tartalommenedzsere

A párhuzamosan futó terem programja technológiai és innovációs témákkal kezd: ránézünk a no code/low code trendre, bemutatunk két robottanítót, akik chatbotokat oktatnak, szóba hozzuk az adattárca kérdését, de a nagy NFT hype is terítékre kerül egy fireside-chat keretein belül, amiben Weiler Péter képzőművész és Horváth Katalin jogi tanácsadó igazít el bennünket ebben a még mindig nehezen megítélhető témában. A tavalyi SMART után idén is vendégünk az AstraZeneca szakembere, dr. Írás Béla, aki azt világítja meg, hogy miben rejlik valójában a gyógyszeripari innováció.

A délután a nemzetközi sztorikról és a határoktól független, régiós együttműködésekről szól. Porkoláb Imre ezredes adja meg az alaphangot azzal, hogy a hazai szakemberek, vezetők milyen attitűddel, stílussal felvértezve érhetnek el sikereket a nemzetközi terepen. Izgalmas és őszinte előadással készül a hazai startupvilágról Jared Schrieber, aki egy unikornissal és startupper múlttal a háta mögött ma angyalbefektetőként dolgozik Magyarországon. Ezen kívül két panelt is szentelünk a magyarországi startupéletnek: az egyikben az idei Startup Riport eredményeit mutatjuk be, a másikban pedig a hazai vezető VC-k mondják el a véleményüket az itthoni befektetői piac fejlődéséről. Meghívtuk Csillag Pétert is, a Starschema egyik alapítóját, akivel azt az utat járjuk be együtt, ami a startup értékesítéséhez vezetett.

Kézzelfogható innováció és okosságok

Az IVSZ konferenciája idén első alkalommal egy olyan innovációs térrel is készül, ahol a legígéretesebb fejlesztések, termékek, csapatok mutatkoznak be. A SMART Site a rendezvény egész ideje alatt várja azokat, akik szeretnének közelebbről megismerkedni a hazai innovációs élet vezető szereplőivel, kipróbálni a termékeket, közvetlen közelről megtapasztalni, hogy mi mindenen dolgoznak a legizgalmasabb csapatok.

A SMART – Secure the future! átfogó képet, választ, iránymutatást, hasznos információt ad minden cégvezetőnek, döntéshozónak az innováció legfontosabb irányairól, plusz egyedülálló terepet biztosít a networkinghez, a találkozásokhoz.

Piaci hírek

Hamarosan robotaxik tudhatják le az Uber-fuvarokat

A fuvarozó cég a tervek szerint az elektromos autókat gyártó Lucid és az önvezető rendszereket fejlesztő Nuro segítségével érné el azt, aminek önálló megvalósításáról még 2020-ban tett le.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.